przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

4 najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane podczas rehabilitacji dzieci

4 najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane podczas rehabilitacji dzieci

4 najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane podczas rehabilitacji dzieci

Interesuje Cię, jak przebiega rehabilitacja niemowląt lub dzieci starszych? Przeczytaj poniższy tekst i poznaj sprzęt terapeutyczny, który fizjoterapeuci najczęściej wykorzystują w swoich gabinetach, czyli: K-Force, bieżnię rehabilitacyjną Dyaco, system do ćwiczeń LeviActive oraz elektrostymulator Compex SP 8.0. Wiedza na temat różnorodności maszyn i ich działania może okazać się przydatna, aby: świadomie podejść do całego procesu rehabilitacji dzieci oraz przygotować malucha na to, jak wygląda wizyta u specjalisty.

K-Force

Każdy fizjoterapeuta powinien trafnie dopasować metodę leczenia do przypadku i wieku swojego pacjenta. Przykładowo rehabilitacja niemowląt będzie przebiegać inaczej niż terapia kilku- czy nastolatka. Zdarza się też, że niektóre urządzenia wykorzystuje się do różnych celów. Jest tak np. z K-Force, czyli zestawem służącym do analizy równowagi i siły. W zależności od wybranych elementów (a są to: bubble, sens, plates, grip i muscle controller) można dowiedzieć się o: sile mięśni i uchwytu, zakresie ruchu, równowadze i symetrii sił oraz dynamice konkretnych grup mięśni.

Bieżnia rehabilitacyjna Dyaco

Mali pacjenci z ograniczoną sprawnością ruchową lub po przebytych urazach często korzystają z bieżni rehabilitacyjnej Dyaco. Jest to urządzenie przeznaczone typowo do użytku medycznego i zostało zaprojektowane tak, aby dopasować ustawienia do potrzeb rehabilitowanej osoby. Wyposażono je m.in. w dodatkowy schodek ułatwiający wejście oraz w regulowane poręcze. Taśma bieżni Dyaco porusza się w tył oraz przód. Maszyna nachyla się również pod różnymi kątami.

System do ćwiczeń LeviActive

Zdarza się, że rehabilitacja dzieci wymaga nauczenia ich chodzenia na nowo (tzw. reedukacja chodu). Taka terapia odbywa się przy pomocy systemu do ćwiczeń LeviActive, który dodatkowo świetnie sprawdza się przy pionizacji osób po urazach. System ten daje możliwość trenowania różnych części ciała w odciążeniu. Narzędzie jest także stosowane przy schorzeniach neurologicznych.

Elektrostymulator Compex SP 8.0

Kolejnym narzędziem terapeutycznym, które warto znać, jest elektrostymulator Compex SP 8.0. Używa się go jako uzupełnienie treningu, ale i do regeneracji czy łagodzenia bólu mięśni. To bezprzewodowe urządzenie wyposażone w kilkadziesiąt programów nakierowanych na różne cele (a w tym m.in.: fitness, rehabilitacja czy odnowa i masaże).

Gdzie korzystać z wymienionych maszyn?

W SayKids, czyli sieci warszawskich klinik rehabilitacyjnych, znajdują się wszystkie wymienione wyżej urządzenia, ale i wiele więcej. Placówki dysponują też platformą Galileo (do pracy nad równowagą) oraz Galileo Mano (czyli systemem, który m.in. poprawia funkcje motoryczne). Oprócz narzędzi terapeutycznych, dobre gabinety fizjoterapeutyczne dysponują sprzętem diagnostycznym. Rehabilitacja dzieci powinna być bowiem przeprowadzona dopiero po dokładnym rozpoznaniu problemu. Specjaliści z SayKids przygotowują małych pacjentów do korzystania z urządzeń w taki sposób, aby nie było to dla nich stresujące ani bolesne. W końcu używanie przedstawionych w tekście maszyn jest często niezbędne do osiągnięcia założonego celu terapii.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk