przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

5 ciekawostek na temat depilacji laserowej

5 ciekawostek na temat depilacji laserowej

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. Decyduje się na nią zarówno wiele kobiet, jak i mężczyzn. Jest również jedyną metodą, która pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Warto wiedzieć, jak wygląda zabieg i czego możemy po nim oczekiwać. Poniżej przedstawiamy 5 ciekawostek związanych z depilacją laserową. 

  1. Ciemne włoski najlepiej kwalifikują się do zabiegu

Włosy, które zawierają dużo barwnika, czyli melaniny dużo lepiej reagują na działanie lasera, niż włosy jasne. Wiązki światła pochłaniane są przez struktury mieszka włosowego, a następnie zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za wzrost. Im więcej melaniny się w nim znajduje, tym szybsza i bardziej skuteczna będzie jego destrukcja. 

  1. Nie wystarczy jeden zabieg

Liczba zabiegów do wykonania jest kwestią indywidualną. Ze względu na różne struktury i tempo wzrostu włosów ciężko jest jednoznacznie określić ilość koniecznych powtórzeń. Zwykle potrzeba około 6 – 8 zabiegów, by bezpowrotnie pozbyć się owłosienia. Laser nie działa na włosy w fazie przejściowej, dlatego zabiegi powinny być powtarzane do momentu, aż włoski przestaną całkowicie odrastać.

  1. Laser sposobem na wrastające włoski

Decydując się na depilację laserową wiele osób zastanawia się nad kwestią wrastających włosków. Pojawiają się pytania i obawy, że zabieg nie zlikwiduje tego problemu. Okazuje się jednak, że laser działa tak samo skutecznie na włosy wrastające, co na zwykłe. Co więcej, taka depilacja jest wręcz wskazana dla pacjentów, którzy zmagają się z tym problemem. 

  1. Bezpieczna, ale czasem bolesna metoda depilacji 

Odczuwanie bólu w trakcie depilacji laserowej jest kwestią indywidualną. Każdy posiada inny próg bólu i odnosi różne wrażenia. Wiele zależy też od miejsca, które poddawane jest depilacji. Najbardziej wrażliwe na ból są zazwyczaj okolice intymne i pachy. Niemniej jednak, coraz więcej urządzeń do wykonywania tego zabiegu wyposażanych jest w inteligentne czytniki poziomu meaniny w skórze. Indywidualny dobór parametrów eliminuje ryzyko występowania bólu i podnosi efektywność depilacji. 

  1. Przed i po zabiegu nie należy się opalać

Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane o dowolnej porze roku, jednak należy pamiętać, by zarówno przed, jak i po ich wykonywaniu nie narażać depilowanych partii ciała na promieniowanie słoneczne. Nieprzestrzeganie tej zasady może doprowadzić do powstawania przebarwień, lub co gorsza poparzeń skóry. Z tego względu w okresie letnim najlepiej unikać tego typu zabiegów, lub wykonywać je w miejscach, które łatwo chronić przed słońcem, takie jak bikini, czy pachy. 

 

Depilacja laserowa jest bezpiecznym i najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Żadna z tradycyjnych metod golenia nie daje tak szybkich i trwałych efektów. Co więcej, do wykonywania takich depilacji wykorzystuje się coraz to nowsze urządzenia, które dzięki indywidualnemu doborowi energii znacząco skracają czas zabiegu i gwarantują szybsze oraz lepsze rezultaty. 

 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk