przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Akumulatory do sprzętu dla niepełnosprawnych – jak należy o nie dbać?

Akumulatory do sprzętu dla niepełnosprawnych – jak należy o nie dbać?

Dostęp do elektrycznych wózków inwalidzkich nie jest taki trudny. Można zakupić je w sklepach, które zapewniają sprzęt rehabilitacyjny, w tym nawet balkoniki, podnośnik, czy też inne produkty, jakie są w stanie wesprzeć osoby zmagające się z niepełnosprawnościami. Są to również sprzęty, jakie dedykowane są dla osób starszych.

Sprzęt rehabilitacyjny dla osób starszych i nie tylko

W obecnych czasach asortyment dla osób, które na co dzień zmagają się z ograniczeniami ruchowymi, może zadziwiać. Jest on skierowany do osób niepełnosprawnych, które całe lub większość swojego życia muszą walczyć o lepsze jutro. Również osoby starsze z czasem mogą odczuwać pogorszenie swojej sprawności. Warto więc pomagać osobom starszym, niepełnosprawnym, oferując im dostęp do takich sprzętów, jak:

Takich sprzętów jest zdecydowanie więcej. Dla każdej osoby niepełnosprawnej, dla każdego seniora jest to ogromna ulga, która sprawi, że ich codzienna egzystencja będzie łatwiejsza.

Podnośniki sufitowe – kluczowy element sprzętu rehabilitacyjnego zasilanego akumulatorami

Niezwykle istotnym elementem w zestawie urządzeń wspierających życie osób niepełnosprawnych są podnośniki sufitowe. Te innowacyjne, zasilane akumulatorami urządzenia są niezastąpione dla osób z ograniczoną zdolnością do poruszania się. Ich nieoceniona rola polega na umożliwieniu bezpiecznego przenoszenia użytkowników – z łóżka na wózek inwalidzki, do łazienki czy kąpieli – bez konieczności manualnego podnoszenia. Dzięki zastosowaniu akumulatorów, podnośniki sufitowe działają niezależnie od sieci energetycznej, co zwiększa ich funkcjonalność i niezawodność. Wykorzystanie tych urządzeń znacząco poprawia komfort życia osób niepełnosprawnych oraz przyczynia się do podniesienia ich samodzielności. Jest to również znaczące wsparcie dla bliskich i opiekunów, ułatwiające codzienną troskę o podopiecznego.

Akumulatory do elektrycznych wózków inwalidzkich

Tym produktom warto poświęcić dłuższą chwilę. Aby ładowanie baterii było możliwie jak najdłużej. Warto poznać kilka porad, jakie odnoszą się do tego, aby w prawidłowy sposób ładować akumulator, wydłużając tym samym jego żywotność:

  • odwiedzając stronę ze sprzętem rehabilitacyjnym, warto sprawdzić czy kupuje się akumulatory, jakie dopasowane są do danego modelu wózka – jeżeli ktoś ma z tym problem, powinien skorzystać na przykład z pomocy obsługi sklepu,
  • akumulator powinien zawsze być ładowany w suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu,
  • ładując akumulator należy zadbać o to, aby ładowarkę najpierw podłączyć do prądu, a potem do baterii; kiedy całość jest już naładowania ładowarka powinna najpierw zostać odłączona od prądu, a dopiero potem odłącza się baterię,
  • osoby, które mają akumulator żelowy do wózka, powinny naładować go do poziomu maksymalnego, aby nie skracać czasu żywotności danego produktu.

Przechowywanie akumulatorów do wózków

Dostęp do takich produktów, jak bateria do wózka dla osób niepełnosprawnych jest łatwy. Nie można przy tym zapominać o tym, aby przechowywać je w odpowiedni sposób. Nie będzie można zapewnić sobie dobrego użytkowania, jeżeli na gniazdach pojawi się korozja. Taki produkt, jak bateria do wózka dla niepełnosprawnych musi być składowana w suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w temperaturze 5 – 30 stopni. Ważne jest to, żeby zadbać o naładowanie akumulatora raz na dwa – trzy miesiące do pełna.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk