przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Antykoncepcja hormonalna – czy warto z niej korzystać?

Antykoncepcja hormonalna – czy warto z niej korzystać?

Zabezpieczanie się przed niechcianą ciążą to sprawa kluczowa – w szczególności dla młodych dziewczyn, które nie są gotowe na dziecko ani psychicznie, ani finansowo. Do tak ogromnej odpowiedzialności trzeba przede wszystkim dojrzeć i być na to zdecydowanym. Kobiety obawiają się, że antykoncepcja hormonalna bardzo silnie wpłynie na ich organizm i pogorszy ogólne samopoczucie. Przede wszystkim nie są do końca pewne, czy chcą aż tak ingerować w swoje ciało.

Istnieje kilka metod takiej antykoncepcji, a każda kobieta musi przejść odpowiednie badania – dopiero wtedy można faktycznie dobrać konkretny środek. Nie można robić tego pochopnie, bo konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Jeżeli zostanie nam dobrana nieodpowiednia antykoncepcja hormonalna to będziemy narażone na pojawienie się zakrzepicy, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Jeżeli trafiłyśmy do lekarza, który nie przeprowadza szczegółowego wywiadu i nie zaleca wykonania testów na krzepliwość krwi – udajmy się jak najszybciej do innego gabinetu. Pamiętajmy o tym, że wspomniana zakrzepica przez długi czas w ogóle nie daje widocznych objawów – a potem jest już za późno.

Wady antykoncepcji hormonalnej

Istnieje wiele wad takich metod zabezpieczania się przed ciążą i musimy mieć tego świadomość. Po zażyciu tabletki bądź użyciu krążka, wkładki czy plastra – możemy po prostu zacząć czuć się źle. Objawy tę pojawią się dosyć szybko, co jest akurat dobrą informacją, bo możemy szybko poprosić o zmianę – a antykoncepcja online dostępna jest obecnie w większości przychodni.

Kobieta po zastosowaniu którejś z metod może zacząć przybierać na wadze i tego obawia się chyba najwięcej pań. Dodając do tego możliwy spadek libido i ciągłe zmęczenie – zwyczajnie boimy się, że przestaniemy czerpać jakąkolwiek przyjemność ze współżycia z partnerem. Czasami na twarzy może pojawiać się trądzik – choć paradoksalnie antykoncepcja hormonalna zalecana jest także właśnie w walce z tą nieprzyjemną dolegliwością.

Zalety antykoncepcji hormonalnej

Takie rozwiązanie ma oczywiście również wiele zalet. Najbardziej oczywiste jest zabezpieczanie przed ciążą – nie musimy przejmować się tym, że akurat nie mamy przy sobie prezerwatywy i obawiamy się jej przerwania. Pozwala to zwiększyć komfort kobiety i zapewnić jej bezpieczeństwo. Nie jest to jednak koniec pozytywów – niektóre panie stosują taką metodą także w celu uregulowania cyklu miesiączkowego. Antykoncepcja hormonalna może zmniejszyć dolegliwości bólowe i ograniczyć tzw. PMS.

Antykoncepcja online dostępna jest dla kobiet w każdej chwili i mogą one przedłużyć receptę bez wychodzenia z domu – to wygodne rozwiązanie, które gwarantuje dyskrecje i pozwala zaoszczędzić czas.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk