przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Astma – jak sobie z nią radzić

Astma – jak sobie z nią radzić

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich choruje na astmę, koniecznie powinieneś wiedzieć o najlepszych metodach radzenia sobie z atakami astmy oraz długoterminową kontrolą. Odpowiednia opieka pozwala na zredukowanie męczących ataków praktycznie do zera. Ale do tego niezbędne jest kompleksowe leczenie.

Czym jest astma?

Astma to długotrwała choroba, która wpływa na drogi oddechowe. Zwykle powoduje takie objawy jak kaszel, świszczący oddech oraz duszności. Kontakt z jednym z czynników wywołujących astmę może znacznie pogorszyć objawy, a nawet wywołać niekontrolowany atak astmy.

Każda osoba z astmą ma swój własny zestaw czynników, które wyzwalają ataki astmy, a także różne objawy. Konieczne jest indywidualne ustalenie planu leczenia. Korzystanie z takowego to najlepszy sposób na zapanowanie nad chorobą chociażby w minimalnym stopniu.

Inhalatory ratunkowe

Często konieczne jest zastosowanie szybko działających leków, długotrwałych terapii lub obu jednocześnie. Inhalatory ratunkowe służą szybkiemu złagodzeniu objawów astmy. Pozwalają na szybkie rozluźnienie mięśni, które zaciskają się wokół dróg oddechowych. Jednak stosowanie tego typu leków jest jedynie doraźnie i powinno być używane tylko w nagłych wypadkach.

Leczenie długofalowe

Długotrwałe leki zapobiegawcze, leczą objawy oraz zapobiegają kolejnym atakom astmy. Zmniejszają obrzęk i wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, dzięki czemu są one mniej wrażliwe i rzadziej reagują na czynniki wywołujące ataki astmy.

Inhalacje wziewne są najskuteczniejszymi metodami w długoterminowym leczeniu astmy. Stosowanie takich inhalacji pozwala na otwarcie dróg oddechowych poprzez rozluźnienie mięśni gładkich wokół nich. Do takich regularnych inhalacji najlepiej wybrać odpowiedni inhalator.

Inhalatory medyczne

Inhalator to urządzenie medyczne zawierające lek, który należy wdychać – inaczej inhalować, od czego pochodzi nazwa. Inhalatory są głównym sposobem leczenia astmy. Istnieje wiele różnych typów inhalatorów. Podczas wdechu, lek znajdujący się w inhalatorze, trafia bezpośrednio do dróg oddechowych. Oznacza to, że potrzebna jest znacznie mniejsza dawka niż w przypadku przyjmowania doustnych leków, np. w postaci tabletki lub płynu.

Inhalatory produkowane są przez różne firmy. Szeroki ich wybór można znaleźć w sklepie medycznym medyczny.store. W asortymencie można znaleźć różne propozycje, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dostępnych jest sporo wariantów w interesujących kształtach i kolorach, które sprawią, że dziecko chore na astmę chętniej będzie korzystało z inhalacji. Większość urządzeń doskonale sprawdzi się w podróży, co ułatwi codzienną opiekę w każdym miejscu.

Jeżeli zdiagnozowano u Ciebie, lub u kogoś bliskiego, astmę, należy w odpowiedni sposób zadbać o drogi oddechowe. Poza unikaniem czynników wywołujących atak astmy, należy też stosować odpowiednie leczenie. Chociaż astma jest powszechna, jest to poważne schorzenie, które wymaga ciągłego nadzoru.

Liczba znaków (ze spacjami) jednego tekstu: 2605

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk