przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Asystent medyczny i jego rola w służbie zdrowia

Asystent medyczny i jego rola w służbie zdrowia

Lekarze dostrzegają jednak pewien problem przy wprowadzaniu w życie idei powołania asystenta medycznego. Ich zdaniem dyskusje nad rolą takowego asystenta mogą w efekcie końcowym doprowadzić do reaktywowania instytucji felczera, od którego już odeszliśmy, a teraz tylko inaczej go nazwiemy. By temu przeciwdziałać należy konkretnie określić kompetencje tego nowego zawodu oraz zobowiązać go do ścisłej współpracy z lekarzem.

 

A jak pielęgniarki oceniają ideę powołania technika pielęgniarstwa?

 

Pielęgniarki potrzebują ewidentnie odciążenia od czynności opiekuńczo-pielęgnacyjnych. I mogą otrzymać je już dziś, gdyż właśnie w tym celu powołano jakiś czas temu zawód opiekuna medycznego. Z tego też powodu tak jedni, jak i drudzy krytykują pomysł powołania technika pielęgniarstwa.

 

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP) zwraca uwagę, iż kształcenie pielęgniarek na studiach wyższych jest zgodne z unijnymi standardami i nie ma potrzeby powrotu do starego modelu kształcenia. Zamiast tego powinno się rozwijać zawód opiekuna medycznego.

 

Podobnie Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych (OSOM) jest zdania, iż to zły kierunek, a w wielu krajach obserwuje się przede wszystkim tendencję do przesuwania kompetencji pielęgniarek w stronę specjalistycznych czynności, a wykorzystywanie opiekunów medycznych do prostszych czynności.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk