przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Audiogram w Szczecinie

U nas wykonasz badanie słuchu audiogramem w Szczecinie prywatnie, bez skierowania. Audiogram (inaczej tonalne progowe badanie słuchu) to jedno z podstawowych badań do oceny sprawności narządu słuchu, które uwzględnia zarówno głośność, jak i częstotliwość. Umożliwia także ocenę stopnia niedosłuchu.

Badanie słuchu audiogramem – wskazania

Badanie audiogramem jest wskazane w szczególności, gdy zachodzi prawdopodobieństwo pogorszenia (niedosłuchu) lub utraty słuchu, na które bardzo często narażone są osoby, które pracują lub przebywają na co dzień w otoczeniu hałasu. Kolejnym wskazaniem są szumy uszne, których przyczyna nie jest znana i zdiagnozowana. Jeśli pacjent cierpi na zawroty głowy lub zaburzenia równowagi, wówczas także należy zgłosić się na badanie słuchu audiogramem. Lekarz może zlecić wykonanie audiogramu również w przypadku, gdy pacjent doznał urazu głowy lub w przypadku podejrzenia choroby, której objawem mogą być m.in. zaburzenia słuchu. Do takich chorób należą: zapalenie opon mózgowych, guzy mózgu, stwardnienie rozsiane.

Audiogram – opis badania

Badanie audiometryczne jest bezbolesne, nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Przed rozpoczęciem badania pacjent zostaje poproszony o założenie słuchawek. Test słuchu wykonuje się w specjalnie do tego przygotowanej, dźwiękoszczelnej kabinie. Audiometr wytwarza dźwięki o różnym natężeniu – gdy pacjent usłyszy dźwięk – naciska przycisk. Dzięki zmiennej głośności i częstotliwości dźwięków, możliwe jest ustalenie, czy pacjent ma wadę słuchu i jeśli tak, to jaki jest jej stopień. Badanie trwa około 20 minut. 

Audiogram wyniki

Wyniki audiogramu zapisują się w postaci wykresu. Na ich podstawie lekarz dokonuje analizy i oceny.

Test słuchu – przeciwwskazania

Badania audiogramem nie wykonuje się u osób, które nie potrafią samodzielnie wykonywać poleceń wydawanych w trakcie badania – niemowląt, bardzo małych dzieci oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Audiogram w Pramed

W celu umówienia się na wizytę dotyczącą badania audiogramem w Szczecinie prosimy o kontakt z naszą rejestracją. Wszelkie dane kontaktowe znajdą państwo w zakładce kontakt, służymy również pomocą na naszej infolinii

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk