al. Wyzwolenia 7, pon - pt: 07:30 - 19:00

ul. Wyszyńskiego 42, pon - pt: 10:00 - 19:00
sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-203 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Badania przesiewowe w kierunku wykrycia raka jelita grubego – kolonoskopia

Badania przesiewowe w kierunku wykrycia raka jelita grubego – kolonoskopia

Badania przesiewowe w kierunku wykrycia raka jelita grubego – kolonoskopia

Badania przesiewowe w kierunku wykrycia raka jelita grubego – kolonoskopia

Badania przesiewowe są ta badania stosowane w celu wykrycia choroby, gdy dana osoba nie ma objawów. (Gdy pojawią się objawy, testy diagnostyczne są stosowane w celu ustalenia ich przyczyny.)

Rak jelita grubego na ogół rozwija się z polipów – nieprawidłowych narośli – powstałych w dolnym odcinku przewodu pokarmowego. Badania przesiewowe mogą wykryć takie polipy, dzięki czemu już w trakcie badania można je usunąć, zanim przekształcą się w raka. Badania przesiewowe mogą również wykryć raka jelita grubego wcześnie, gdy leczenie jest bardziej skuteczne.

Zalecenia dotyczące badań kolonoskopii

Zaleca się, aby osoby dorosłe w wieku po skończeniu 45 roku życia były badane przesiewowo w kierunku raka jelita grubego a następnie aby kontynuować je w regularnych odstępach czasu. Najczęstszym i najbardziej dokładnym badaniem przesiewowym dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest kolonoskopia. Jest ona wykonywana zarówno w znieczuleniu ogólnym jak i znieczuleniu miejscowym.

Osoby o zwiększonym ryzyku zachorowania na raka jelita grubego powinny porozmawiać ze swoim lekarzem o tym, kiedy rozpocząć badania przesiewowe i jak często należy się badać. Dotyczy to m.in. osób które miały w rodzinie osoby chore na raka jelita grubego, cierpiące na choroby zapalne jelit – choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

U tych osób może być konieczne wykonanie badania przed ukończeniem 45. roku życia i częściej niż u innych osób.

Kolonoskopia

W trakcie badania kolonoskopii lekarz wprowadza do odbytu pacjenta długą, elastyczną rurkę zakończoną kamerką W trakcie badania sprawdza czy w odbytnicy i całym jelicie grubym nie ma polipów ani raka. Podczas badania lekarz może znaleźć i usunąć większość polipów. Może również pobrać wycinki do dalszych badań. Kolonoskopia jest również stosowana jako badanie kontrolne, jeśli podczas jednego z innych badań przesiewowych zostanie wykryte coś nietypowego.

Kolonoskopia ze znieczuleniem Warszawa – badania przesiewowe kolonoskopii są przeprowadzone w zależności od ustaleń z pacjentem w znieczuleniu ogólnym jak i bez znieczulenia.

Jak często wykonywać badania kolonoskopii : co 10 lat (dla osób, u których występuje zwiększone ryzyko raka jelita grubego badania należy wykonywać częściej).

Wraz z badaniem kolonoskopii można wykonać również badanie gastroskopii czyli badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Takie badanie wykonujemy zarówno w znieczuleniu ogólnym jak i znieczuleniu miejscowym.

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia Przychodnia Wyzwolenia 7

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

Godziny otwarcia Przychodnia Wyszyńskiego 42

Poniedziałek: 10.00 - 19.00
Wtorek: 10.00 - 19.00
Środa: 10.00 - 19.00
Czwartek: 10.00 - 19.00
Piątek: 10.00 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
0
Twój Koszyk
📞