przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Badania słuchu w Bydgoszczy – gdzie najlepiej się udać?

Badania słuchu w Bydgoszczy – gdzie najlepiej się udać?

Prawidłowe słyszenie jest niezbędne do właściwego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Niestety w obecnych czasach nasz słuch narażony jest na działanie czynników, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na jego pogorszenie. Najskuteczniejszym sposobem na zdiagnozowanie jakichkolwiek problemów ze słyszeniem jest badanie słuchu. Jak powinno przebiegać takie badanie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest badanie słuchu?

Badania słuchu służą zarówno do oceny poziomu słyszenia, jak i oceny diagnostycznej. Powinno zostać wykonane u każdej osoby, która w ostatnim czasie zaczęła zauważać u siebie problemy ze słyszeniem. Osoby po 50. roku życia powinny wykonywać je regularnie ze względu większe prawdopodobieństwo słabnięcia słuchu po osiągnięciu tego wieku. Badania słuchu można wykonywać w punktach protetyki słuchu lub w gabinecie laryngologa.

Badanie słuchu – rodzaje

Badania słuchu możemy podzielić na obiektywne oraz subiektywne. Ze względu na sprzęt, za pomocą którego są wykonywane, badania obiektywne nie wymagają jakiejkolwiek współpracy z pacjentem. Co więcej, nie ma on wpływu na to, jak będzie wyglądał wynik takiego badania.

Badania subiektywne przebiegają w odmienny sposób i zwykle ich wynik może być pierwszym sygnałem do podjęcia dalszego leczenia. Badania subiektywne mogą bowiem zostać przeprowadzone nawet przez lekarza rodzinnego, który w zależności od wyniku badania może skierować nas do laryngologa. W trakcie badania subiektywnego pacjent musi udzielić odpowiedzi co do słyszenia dźwięków cichych.

Jak przebiega badanie słuchu?

Dla wielu osób badanie słuchu może być stresującym doświadczeniem, dlatego warto poznać podstawowe informacje na temat, w jaki sposób przebiega i jak się do niego przygotować.

Badanie słuchu najszybciej wykonasz u protetyka słuchu. Możesz wykonać je także u laryngologa, jednak do tego celu będziesz potrzebować skierowania od lekarza rodzinnego. Przed rozpoczęciem badania protetyk lub laryngolog sprawdzi drożność Twoich kanałów słuchowych i czy nie znajduje się w nich zalegająca wydzielina. Ma ona bowiem znaczący wpływ na wynik badania. Dlatego też bardzo ważne jest, aby przed wizytą zadbać o drożność przewodów słuchowych. W przeciwnym wypadku badanie nie może zostać przeprowadzone.

więcej na: www.acustic.pl

Jednym z najczęściej przeprowadzanych badań słuchu jest audiometria totalna. Polega na podawaniu pacjentowi odgłosu o różnej częstotliwości i sygnalizowaniu przez niego momentu, w którym zaczyna słyszeć dźwięki. Badanie wykonuje się w specjalnych słuchawkach audiometrycznych.

Jeśli wyniki badania będą wskazywać na niedosłuch, protetyk słuchu poinformuje Cię o kolejnych krokach, jakie powinieneś podjąć, aby skutecznie zatrzymać pogłębianie niedosłuchu.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk