przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Bezpieczne leczenie stomatologiczne w czasie pandemii

Bezpieczne leczenie stomatologiczne w czasie pandemii

Ból zęba negatywnie wpływa na samopoczucie oraz uniemożliwia wykonywanie pracy zawodowej, uczenie się i wypełnianie domowych obowiązków. Leki przeciwbólowe działają jedynie tymczasowo, gdyż jedynym sposobem na zwalczenie problemów z bolącym zębem jest wizyta u stomatologa. Dentysta w Szczecinie przyjmuje nawet w czasie pandemii, dlatego warto skorzystać z jego pomocy, gdy zachodzi taka potrzeba.

  1. Jakie zabiegi wykonuje dentysta w Szczecinie w czasie pandemii?
  2. Jak bezpiecznie korzystać z pomocy stomatologa?

Pandemia utrudniła dostęp do wielu lekarzy, dlatego niektórzy chorzy próbują się leczyć wyłącznie na własną rękę. Nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza gdy chodzi o problemy z zębami. Samodzielne wyleczenie chorego zęba nie ma szans powodzenia, a długie zwlekanie z wizytą u stomatologa może zakończyć się koniecznością ekstrakcji. Jeśli chcesz mieć zdrowy zgryz, sprawdź, jak pomoże Ci dentysta w dobie koronawirusa.

Jakie zabiegi wykonuje dentysta w Szczecinie w czasie pandemii?

Liczba zabiegów wykonywanych przez stomatologów w okresie epidemii jest nieco ograniczona. Dotyczy to jednak przede wszystkim stomatologii estetycznej oraz zabiegów z zakresu wszczepiania implantów. Takie usługi mogą być realizowane, jednak dentysta ze Szczecina może uznać, że wiążą się ze zbyt wysokim ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Dentysta Szczecin zajmuje się głównie leczeniem zachowawczym, by pacjenci mogli cieszyć się naturalnym, własnym uzębieniem jak najdłużej. Stomatolog wykonuje wszelkie typy leczenia związane z usuwaniem próchnicy, czyszczeniem kanałów zębowych i zakładaniem nowych plomb. Dodatkowo pacjenci mogą skorzystać z profilaktyki chorób zębów. W jej ramach stomatolog w Szczecinie ściąga z zębów kamień, wzmacnia szkliwo za pomocą specjalnego preparatu z fluorem oraz czyści dokładnie trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe.

Co ważne, nawet w okresie pandemii gabinet stomatologiczny w Szczecinie powinno się odwiedzać regularnie. Wizytę kontrolną zaleca się umawiać w odstępach 3-6 miesięcy. Dzięki temu wszelkie ubytki leczy się na początkowym etapie, co chroni przed utratą zębów i chorobami korzeni zębowych. Profilaktyka jest zatem podstawą w dbałości o zęby od najmłodszych lat do późnej starości.

Jak bezpiecznie korzystać z pomocy stomatologa?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym będzie w pełni bezpieczna, gdy będzie się przestrzegać reżimu sanitarnego. Dentysta wymaga od pacjentów wypełnienia wywiadu epidemiologicznego i oświadczenia, że nie ma objawów choroby zakaźnej, nie przebywa na kwarantannie ani nie ma pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Wywiad powinno się wypełniać uczciwie, by nie narażać lekarza oraz pozostałych pacjentów na zakażenie.

Przed wizytą u dentysty w Szczecinie powinno się przygotować maseczkę. Maseczkę zdejmuje się jedynie na fotelu na czas leczenia. Podczas rozmowy ze stomatologiem, przebywania w poczekalni i płacenia za wizytę maseczka powinna zasłaniać usta i nos. Stomatolog powinien natomiast korzystać z jednorazowych rękawiczek, maseczki, przyłbicy oraz fartucha lub kombinezonu. W ten sposób niemalże niweluje się ryzyko transmisji wirusa.

Istotne jest, by pamiętać, że stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego w gabinecie stomatologicznym to również telefoniczne umawianie się na wizyty i przychodzenie na nie o wyznaczonej porze. Liczba pacjentów przebywających jednocześnie w placówce powinna być ograniczona do minimum. Dzięki temu łatwiej zapanować nad epidemią i jednocześnie zadbać o zdrowie zębów w tych trudnych czasach.

undefined

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk