przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Bezpieczne odtrucie alkoholowe na Śląsku – Katowice

Bezpieczne odtrucie alkoholowe na Śląsku – Katowice

Odtruwanie alkoholowe jest procedurą medyczną, która pomaga przerwać zarówno ciągi alkoholowe, jak i leczy jednorazowego kaca. Skuteczność detoksu opisywana jest przez usuwanie z ciała człowieka nagromadzonych toksyn, będących efektem nadmiernego spożycia alkoholu. Warto zaznaczyć, że jest to czynność skomplikowana – powinna odbywać się w specjalnym gabinecie przeznaczonym typowo do procedur medycznych, podejmowanie działań w zaciszu domowym na własną rękę jest całkowicie bezskuteczne i mało efektowne.

Odtruwanie alkoholowe w domu czy w specjalistycznym gabinecie?

Osoba cierpiąca na chorobę alkoholową uzależniona jest od omawianej substancji zarówno w sposób psychiczny, jak i cielesny, między innymi objawia się głód biochemiczny, co jest efektem zaprzestania spożywania alkoholu przez alkoholika. Inaczej mówiąc, organizm doznaje swoistego szoku – substancja, do której obecności był przyzwyczajony nagle zaczyna być nieobecna, pojawia się stres oraz swoiste dopominanie się o kolejne spożycie brakującej substancji. Z tego powodu niezbędna jest opieka medyczna, która stale będzie monitorować stan Pacjenta oraz podejmować odpowiednie reakcje będące odpowiedzią na reakcje organizmu danej osoby. Alkoholowy Zespół Abstynencyjny daje niebezpieczne dla zdrowia objawy, które powodują dyskomfort u Pacjenta. Z tego powodu odradza się przeprowadzanie prób detoksykacji poza kontrolą medyczną we własnym domu.

Zanim alkoholik chcący skorzystać z procedury odtruwania zostanie zakwalifikowany do omawianej procedury, lekarz przeprowadza szczegółową rozmowę z osobą zainteresowaną, a następnie diagnozuje jej stan za pomocą badań laboratoryjnych. Kontroli poddawany jest stan zdrowia psychicznego oraz fizycznego, stopień zaawansowania choroby alkoholowej, a także czas trwania poprzednio występujących ciągów alkoholowych. Specjaliści zawsze dostosowują przebieg detoksykacji do indywidualnych możliwości oraz potrzeb Pacjenta.

Odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe nie jest bardzo skomplikowanym procesem, lecz u każdej osoby wygląda i przebiega inaczej – każdy Pacjent to osobna historia choroby. Zdarza się, że odtruwanie może być koniecznością, jednak w większości przypadków na tym etapie motywacja Pacjenta do podjęcia trudu życia w abstynencji jest na tyle silna, że jest jego dobrowolnym wyborem.

Detoks alkoholowy, tym samym przerywanie ciągów alkoholowych, a także leczenie jednorazowego kaca znajduje się w ofercie profesjonalnego gabinetu medycznego w Katowicach, https://odtruwaniekatowice.pl/Kadra medyczna pomagająca na co dzień Pacjentom odznacza się wieloletnim doświadczeniem, wysokimi kwalifikacjami, skutecznością podejmowanych działań, a także niezwykłą empatią oraz miłym usposobieniem zwróconym ku swoim Podopiecznym, udzielając niezbędnej pomocy przy wychodzeniu z uzależnienia. Tym samym wykazują szczerą chęć wspierania motywacji oraz silnej woli Pacjentów, udzielając im wskazówek odnośnie terapii, leczenia oraz możliwości, które pomagają pozbyć się choroby alkoholowej. W ten sposób Pacjent ma zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa.

Bezpieczne odtrucie alkoholowe w Katowicach

Bezpieczne odtruwania alkoholowe oferuje specjalistyczny gabinet https://odtruwaniekatowice.pl/Celem działań naszego personelu jest prowadzenie działań mających podniesienie komfortu Pacjentowi w tym trudnym dla niego okresie – w ten sposób osoba cierpiąca na chorobę alkoholową pozostaje w dobrych rękach specjalistów. Co najważniejsze – przy odpowiednim wsparciu psychologicznym jest skuteczną metodą rozpoczynającą walkę z nałogiem.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk