przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Bieżnia domowa — co czeka na mecie? 

Bieżnia domowa — co czeka na mecie? 

Bieżnia domowa — co czeka na mecie? 

 

Jedno z najpopularniejszych urządzeń fitness, które cieszy się popularnością w warunkach domowych to bieżnia domowa. Pozwoli Ci przeprowadzić trening niezależnie od pogody. Możesz przebiec setki kilometrów, nie ruszając się z mieszkania. Co czeka na Ciebie na mecie? Przede wszystkim zdrowsze ciało, lepsza kondycja i lepsze samopoczucie. Ile kosztuje bieżnia domowa? Jaką wybrać do małego pomieszczenia? Sprawdź w poniższym artykule, aby już dziś ruszyć w stronę wymarzonego celu. Zaczynamy? Do biegu, gotowy, start!

Mała czy składana bieżnia domowa. Jaką wybrać?

Dla wielu osób „meta” na bieżni domowej oznacza osiągnięcie swoich treningowych ambicji. Może to być utrata wagi, poprawa wytrzymałości, przygotowanie do zawodów biegowych lub po prostu utrzymanie aktywnego stylu życia. Niezależnie od tego, jaki obrałeś cel, bieżnia domowa może być Twoim sprzymierzeńcem w jego osiągnięciu. Wbudowane programy treningowe, funkcja pomiarów tętna czy dotykowa konsola sprawią, że trening będzie łatwy i przyjemny.    

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń w domu — czy masz wystarczająco dużo miejsca na większy model, czy może lepsza będzie mała bieżnia domowa? Jeśli posiadasz przestronne lub przeznaczone specjalnie do ćwiczeń pomieszczenie to wielkość i waga sprzętu odgrywa dla Ciebie mniejszą rolę. Natomiast, kiedy chcesz wpisać sprzęt w niewielką przestrzeń, to lepsze będzie mniejsze rozwiązanie lub też składana bieżnia domowa. 

Na rynku znajdziesz wiele modeli, które posiadają łatwy w użyciu mechanizm hydrauliczny umożliwiający złożenie sprzętu do niemal 90 stopni przy pomocy przycisku lub dźwigni. Zmniejsza to znacznie jego wymiary i ułatwia przechowywanie po zakończonym treningu. Przykładowo składana bieżnia domowa TF50 marki Matrix Fitness posiada taki dynamiczny system. Dodatkowo jest wyposażona w kółka transportowe, które umożliwiają jej szybkie przestawienie. 

Dzięki takim rozwiązaniom możesz pozwolić sobie na wybór większego modelu, który dzięki większej powierzchni biegania jest znacznie wygodniejszą opcją. Mała bieżnia domowa często posiada bowiem niewielką szerokość i długość bieżnika, co wpływa na komfort podczas joggingu. Może się ona okazać dla Ciebie zbyt mała, ograniczając swobodę ruchu. Wystarczającej wielkości powierzchnia do ćwiczeń wpływa również na bezpieczeństwo — eliminując ryzyko potknięcia się lub wypadnięcia poza sprzęt.

Ile kosztuje bieżnia domowa? 

Weźmy teraz na tapet budżet. Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje bieżnia domowa, nie jest wcale prosta. Ceny wahają się bowiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Możesz wybrać tańszy model skierowany do osób o mniejszym budżecie. A może interesuje Cię luksusowa bieżnia oferująca zaawansowane funkcje? Przed zakupem warto przeanalizować swoje plany treningowe oraz dostępne na rynku modele, aby wybrać sprzęt, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom, jak i możliwościom finansowym. Na wysokość ceny składa się:

  • ilość funkcji,
  • moc silnika, 
  • liczba programów treningowych,
  • rodzaj amortyzacji,
  • typ mechanizmu regulacji oporu,
  • materiały i jakość wykonania,
  • dodatki (np. uchwyt na tablet czy kubek),
  • długość gwarancji, 
  • obecność innowacyjnych rozwiązań. 

Na ostateczny koszt ma wpływ również marka. Wybierając renomowane firmy, cieszące się wieloletnią reputacją, decydujesz się bowiem na sprawdzoną jakość. Jeśli interesuje Cię, ile kosztuje bieżnia domowa obecna w klubach fitness na całym świecie, sprawdź asortyment JohnsonFitness.pl. Wybierz sprzęt od marki Matrix Fitness, Horizon Fitness czy Vision Fitness i sprawdź, co czeka na Ciebie na mecie! 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk