przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Blizny po rozstępach – jak sobie z nimi radzić?

Blizny po rozstępach – jak sobie z nimi radzić?

Rozstępy są czymś całkowicie naturalnym, ale niestety niezbyt mile widzianym, szczególnie przez kobiety, które nierzadko mają przez nie kompleksy. Blizny po rozstępach nie wyglądają estetycznie, ale na szczęście są różne metody walki z nimi. Postęp technologii i rozwój medycyny pozwala na rozwiązanie problemu z szpecącymi rozstępami. Dostępne są też wielorakie preparaty na blizny, oliwki przeciw rozstępom, szereg domowych sposobów. Najlepsze efekty pozwalają uzyskać oczywiście profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej typu mezoterapia czy laseroterapia.

Co na widoczne blizny po rozstępach? Jak się ich pozbyć?

Z rozstępami jest tak, że najlepiej byłoby ich nie mieć. Można oczywiście zmniejszyć ryzyko ich powstawania i zniwelować już istniejące blizny. Będzie to jednak długotrwały proces wymagający system tematyczności i cierpliwości. Rozstępy pojawiają się już w okresie dojrzewania, gdy skóra nie jest w stanie nadążyć za zmianami w ciele, powstaje w wyniku zbyt gwałtownego jej napięcia. Borykają się z nimi kobiety ciężarne i osoby, które szybko przybrały na wadze. Początkowo rozstępy mają ciemne zabarwienie, czerwone lub nawet fioletowe. W tym momencie można się jeszcze ich pozbyć, trudniej będzie, gdy się rozjaśnią i staną się białe. Najprostszym sposobem na pozbycie się blizn po rozstępach jest regularne uszkodzenie naskórka. Peelingi ścierają wierzchnią warstwę i stymulują ją do odnowy oraz poprawienia przyswajalności kosmetyków stosowanych na rozstępy. W sprzedaży nie brakuje specjalistycznych preparatów w postaci kremu, serum czy olejku, które wciera się w skórę objętą rozstępami. Istotne będzie to, aby w ich składzie znajdował się aloes, kwas hialuronowy, witamina C, żeń-szeń, retinoidy, olej kokosowy.

Domowe metody mogą być niewystarczające do pozbycia się blizn po rozstępach. Trzeba też pamiętać o tym, że o jakichkolwiek efektach można mówić przy ich długotrwałym i regularnym stosowaniu. Zdecydowanie szybciej i skuteczniejszej można pozbyć się nieestetycznych zmian dzięki profesjonalnym zabiegom. Godna polecenia jest mezoterapia polegająca na ostrzykiwaniu tkanek odpowiednio dobranymi koktajlami, które zawierają składniki odżywcze. W przypadku mezoterapii bezigłowej wtacza się substancje aktywne za pomocą podciśnienia. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale pełne zadowolenie zapewnia kilka sesji. Można też zdecydować się na peeling chemiczny, czyli przy użyciu kwasów o odpowiednim stężeniu. Uzyska się efekt odmłodzonej skóry, zmniejsza widoczność rozstępów. Najskuteczniejszą metodą walki z rozstępami jest laseroterapia frakcyjna. Z pomocą nowoczesnego lasera wypala się uszkodzone elementy skóry, pobudza ją do odnowy, zwiększa jej elastyczność i jędrność.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk