W szpitalach, przychodniach lekarskich oraz ośrodkach rehabilitacyjnych personel medyczny zakłada specjalną odzież. Ubrania medyczne są przystosowane do prania w wysokiej temperaturze i dezynfekowania, dzięki czemu chroni się pacjentów i samych pracowników placówki przed zakażeniami różnego typu. Jakie inne cechy powinna posiadać odzież medyczna?

  1. Lekka i wygodna odzież medyczna
  2. Bluza medyczna damska i spodnie z miękkiego materiału
  3. Schludny wygląd bez wysiłku

Uniformy medyczne są znakiem rozpoznawczym lekarzy, pielęgniarek i innych osób pracujących w szpitalach oraz przychodniach. Dzięki nim wszyscy pracownicy placówek ochrony zdrowia mogą wykonywać swoje obowiązki w wygodnej odzieży, którą łatwo wyprać i przygotować do kolejnego użycia. Jakie inne właściwości posiadają ubrania medyczne? 

Lekka i wygodna odzież medyczna

Odzież taka jak bluza medyczna damska jest lekka i wygodna. Szyje się ją z przewiewnych materiałów, które zapewniają komfort nawet po wielu godzinach pracy. Dzięki dodatkowi wiskozy, bluzy, spodnie i koszulki dobrze układają się na sylwetce i zapewniają przyjemne uczucie chłodu w upalne dni. Ponadto bluza medyczna damska jest dobrze skrojona, co sprawia, że ładnie układa się na sylwetce. Taliowanie podkreśla figurę i dodaje wdzięku każdej lekarce oraz pielęgniarce. 

Bluza medyczna damska i spodnie z miękkiego materiału

Uniformy medyczne są zakładane bezpośrednio na bieliznę, dlatego koniecznie powinny być wykonane z delikatnego i miękkiego w dotyku materiału. Jedynie taka tkanina jest przyjazna dla skóry i zapewnia swobodę ruchów. Co ważne, bluzy medyczne damskie powinny być elastyczne. Materiał powinien luźno układać się na sylwetce, a włókna powinny dopasowywać się do kształtu ciała podczas siadania, kucania itd. Dzięki temu odzież medyczna sprawdzi się nawet na sali operacyjnej lub podczas wykonywania trudnych prac pielęgniarskich (higieny pacjentów, wkłuć wymagających dużej precyzji). 

Schludny wygląd bez wysiłku

Od lekarek i pielęgniarek zawsze wymaga się schludnego wyglądu. Pogniecione ubranie sprawia, że pacjent ma wątpliwości, czy medyk jest osobą godną zaufania i odpowiednio przygotowaną do spotkania z chorymi. Wysokiej jakości bluzy medyczne dla kobiet są uszyte w tkanin, które są niepodatne na gniecenie. Dzięki temu po praniu ubrania nie wymagają długiego i żmudnego prasowania, a po całym dniu pracy wciąż są wolne od zagnieceń i schludne. Co więcej, odzież medyczna jest niepodatna na plamy (np. z krwi), dlatego łatwo usuwa się z niej wszelkie zabrudzenia, które mogą powstać podczas kontaktów z pacjentami w szpitalu lub przychodni.

 

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk