przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Ból karku – przyczyny, leczenie

Ból karku to problem, który dotyka wiele osób. Jego przyczyny mogą być różne, jednak w licznych przypadkach są związane ze złą pozycją w trakcie pracy przed komputerem. Napięcie mięśni ma też swoje podłoże w siedzącym trybie życia oraz przewlekłym stresie. Sposób leczenia różni się w zależności od źródła problemu. Niemniej jednak, praktycznie w każdym wypadku zalecana jest fizjoterapia.

Skąd bierze się ból karku?

Jak zostało już wspomniane, dolegliwości bólowe mają bezpośredni związek z nadmiernym napięciem mięśni szyi. Taki stan może pojawić się np. jeśli prowadzimy mało aktywny tryb życia, spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej, mamy niewłaściwą pozycję w trakcie snu lub zmagamy się z przewlekłym stresem. Kolejną przyczyną jest przeciążenie mięśni. Oprócz tego, ból pojawia się w sytuacji, gdy jesteśmy mocno narażeni na przeciągi lub w nieprawidłowy sposób podpieramy głowę. W poważniejszych przypadkach, źródłem są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroby reumatyczne lub mające podłoże zapalne.

Oprócz bólu karku, wiele osób skarży się również na inne, towarzyszące objawy. Bardzo często pojawia się osłabienie i drętwienie ręki. Możemy także odczuwać nieprzyjemne mrowienie, nawet w okolicy nóg. W trakcie poruszania głową często słyszy się strzelanie. Wśród innych objawów pojawia się ból głowy, zawroty i sztywność karku.

Jak wygląda leczenie?

Fizjoterapia odcinka szyjnego ma na celu rozluźnienie mięśni podpotylicznych. Stosowane metody i techniki mogą być ukierunkowane również na wzmocnienie mięśni. Dobrze sprawdzają się np. masaże, techniki manualne oraz manipulacje powięziowe. Aby jednak móc cieszyć się trwałym efektem i ograniczyć ryzyko nawrotów, konieczna jest zmiana dotychczasowego stylu życia. Ważną kwestią jest ograniczenie czasu spędzanego w pozycji siedzącej i wprowadzenie aktywności fizycznej. Kolejną sprawą jest zadbanie o ergonomię miejsca pracy. Fizjoterapeuta może ponadto zalecić wykonywanie określonych ćwiczeń w domu, mających na celu poprawę ruchomości.

Zapraszamy na zabiegi: fizjoterapia Kraków

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk