przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Bolące plecy – jak je leczyć?

Ból pleców to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości, która dotyczy osób w różnym wieku. Jego przyczyny mogą być różne, począwszy od typowo fizycznych, związanych np. z przeciążeniem, aż po psychiczne, wynikające m.in. z depresji. Na szczęście, w większości przypadków nie jest to poważne schorzenie. Jednym ze sposobów leczenia jest masaż. Co warto wiedzieć na temat tego typu dolegliwości?

Skąd bierze się ból pleców?

Samo pojęcie bólu jest dość niejednoznaczne, bowiem może mieć on różną postać. Bardzo często jest to po prostu ból mięśni, związany np. z ich przeciążeniem. Możemy też doświadczyć bólu, który promieniuje z okolicy pośladków, aż do nóg. Wiele osób skarży się na trudności z wyprostowaniem się oraz ograniczeniem ruchów. Jeśli chodzi o przyczyny, można podzielić je na kilka kategorii. Pierwsza to urazy oraz przeciążenia spowodowane np. wypadnięciem dysku, zbyt intensywnym treningiem czy skurczem mięśni. Jeśli chodzi o choroby przewlekłe, problemy może generować m.in. osteoporoza, choroba zwyrodnieniowa stawów oraz różnego rodzaju deformacje kręgosłupa.

Na tego typu dolegliwości szczególnie narażone są mało aktywne osoby o nadmiernej masie ciała. Oprócz tego, mogą się one pojawić w sytuacji, gdy w nieprawidłowy sposób podnosimy ciężkie rzeczy.

Jak leczyć ból pleców?

Sposoby leczenia są zawsze dopasowywane do przyczyny bólu oraz stanu w jakim znajduje się pacjent. Jeśli problem jest związany z układem mięśniowo-szkieletowym, dobrym rozwiązaniem jest masaż. Warto zatem odwiedzić fizjoterapeutę, który przygotuje dla nas odpowiedni plan leczenia i zaproponuje skorzystanie z określonych technik. Gdy przyczyną bólu jest stres, warto poszukać sposobów na rozluźnienie. W tym przypadku również sprawdzą się seanse masażu, a oprócz tego techniki oddechowe. Czasami niezbędne jest włączenie tabletek oraz zastrzyków. Osoby mało aktywne i mające nadwagę powinny zmienić dotychczasowe nawyki oraz zacząć wykonywać ćwiczenia mające na celu zaktywizowanie mięśni.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk