przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Bóle i zawroty głowy – co może pomóc?

Bóle i zawroty głowy – co może pomóc?

Bóle i zawroty głowy, czy nawet migreny, to przypadłości, z którymi medycyna nie poradziła sobie do końca. Co jednak może dać nam wizyta u osteopaty i medycyna osteopatyczna? Czym jest osteopatia? Założenia osteopatii są proste: umysł i ciało człowieka to mechanizm złożony, każda jego część pełni określoną funkcję i musi ze sobą pozostawać w ścisłej harmonii. Jeśli równowaga zostanie utracona, ciało i umysł chorują. Osteopatia zajmuje się przywracaniem tej równowagi w oparciu o leczniczy dotyk.

Ból głowy, zawroty głowy, migreny: co może stanowić przyczynę złego samopoczucia?

Osteopatia to dziedzina medycyny, która traktuje człowieka całościowo, a osteopata potrafi za pomocą specjalnych metod  określić, co w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu uległo zaburzeniu. Dotyk osteopaty, wyczulony na każdą nieprawidłowość w układzie ruchowym człowieka, potrafi zdiagnozować problem trapiący danego pacjenta i skorygować go, przywrócić pierwotną równowagę.

Ból głowy nie bierze się znikąd, a jego przyczyny mogą być złożone. Poczynając od złej postawy, nacisków i obciążeń na nasz kręgosłup, kark czy odcinek lędźwiowy, przez stres psychologiczny w życiu codziennym wywoływany czynnikami środowiskowymi, społecznymi albo wewnętrznymi, aż po nieprawidłowy sposób oddychania zaburzający prawidłowe krążenie – to wszystko wpływa na cały nasz organizm, a zatem również na naszą głowę. Praca przy komputerze bez zachowania odpowiedniej postury, wpatrywanie się w monitor, którego światło drażni nasze oczy, stres związany z presją czasową w pracy może powodować bóle i zawroty głowy, z którymi nie poradzi sobie żadnej lek przeciwbólowy.

 

Kiedy wybrać się do osteopaty?

Kiedy czujemy, że z naszym problemem nie potrafi poradzić sobie żaden lekarz albo wtedy, kiedy wiemy, że nie warto czekać, a chcemy od razu zadbać o swoje zdrowie. Osteopata pomoże nam w określeniu przyczyny naszej przypadłości, zdiagnozuje dogłębnie problem, a także zaleci i wykona odpowiedni rodzaj terapii, który pomoże nam w zwalczeniu przypadłości, z którą do niego przychodzimy. Za pomocą odpowiednich technik manipulacyjnych osteopata skoryguje naszą postawę, pomoże nam w przywróceniu prawidłowego funkcjonowania układu oddechowo-krążeniowego, a także wzmocni naszą odporność na ból czy stres dnia codziennego.

Pamiętajmy, że każdy osteopata, zanim przystąpi do wykonywania zawodu, musi zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne. Ośrodek Medycyna Osteopatyczna FICO MUM na osteopatycznych studiach podyplomowych naucza zasad i praktyk medycyny osteopatycznej, pozwalając tym samym osiągnąć ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, by terapeuta mógł poradzić sobie z każdym problemem, z jakim przychodzi do niego pacjent, czy będą to bóle głowy, migreny, zawroty głowy, problemy z kręgosłupem, układem oddechowo-krążeniowym i więcej.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk