przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Buty na haluksy – jakie obuwie wybrać?

Buty na haluksy – jakie obuwie wybrać?

Haluksy to zwyrodnienie stóp, które objawia się przede wszystkim wykrzywianiem palucha w kierunku reszty palców. W efekcie tego zwyrodnienia po jakimś czasie na paluchu pojawia się bolesny guz oraz na wewnętrznej krawędzi stopy. Haluksy można leczyć, choć przy bardziej zaawansowanym zwyrodnieniu jedynym ratunkiem okazuje się zabieg chirurgiczny. Często jednak już dobór odpowiedniego obuwia na haluksy pomaga zmniejszyć dyskomfort związany ze zwyrodnieniem, jak i zahamować jego rozwój. 

Metody leczenia haluksów

Jakie buty na haluksy?

wygodne buty zdrowotne waldlaufer

Metody leczenia haluksów

Buty terapeutyczne to tylko jedno z rozwiązań, po jakie można sięgnąć w walce z haluksami. Przede wszystkim trzeba pójść do lekarza i poddać się zaproponowanemu przez niego leczeniu. Haluksów nie można lekceważyć, ponieważ problem sam nie ustąpi, a zwyrodnienie często się z czasem pogłębia, prowadzą do bardzo poważnych trudności z chodzeniem. Pojawiają się także bolesne obtarcia, postępuje płaskostopie i deformacja stopy. Z tych powodów również bardzo ważny jest zakup obuwia zdrowotnego, które zahamuje postęp zwyrodnienia, a przede wszystkim zminimalizuje bolesne skutki haluksów. Niestety im później zajmiesz się problemem, tym trudniej będzie ci znaleźć wygodne obuwie. Przy bardzo zaawansowanym stopniu zwyrodnienia jedynym ratunkiem okazuje się zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu narośli kostnych i korekcie szkieletu stopy. Często zdarza się, że koniecznie jest także ustabilizowanie szkieletu za pomocą specjalnych drutów założonych w stopie do czasu zrośnięcia się kości.

wygodne buty terapeutyczne berkemann

Jakie buty na haluksy?

Jeśli borykasz się z łagodniejszymi zmianami, a przede wszystkim takimi, które dopiero zaczęły się rozwijać, odpowiednio dobrane buty na haluksy w ogromnym stopniu mogą pomóc ci w leczeniu zwyrodnienia. Pomogę one także zahamować rozwój choroby. Kluczowe jest tutaj utrzymywanie właściwej pozycji palców i całej stopy przez odpowiednio dobrane obuwie. Buty są wygodne, ale przede wszystkim zapobiegają koślawieniu się palucha przez odginanie do wewnątrz.

buty zdrowotne bio stopa marki birkenstock

Nie każde buty jednak są w stanie pomóc na haluksy. Dobrze jest więc szukać ich w profesjonalnym sklepie z obuwiem zdrowotnym, np. https://biostopa.pl/. Przede wszystkim muszą być wykonane z miękkiej, wysokiej jakości skóry. Powinny mieć twardą podeszwę i być o rozmiar większe niż zwykłe buty. Najlepiej, jeśli dobierze je dla ciebie specjalista lub ortopeda. Czubki takich butów muszą być wystarczająco szerokie, aby możliwe było poprawne ustawienie palców.  Świetnie przy walce z haluksami sprawdzają się sandały, natomiast obecnie producenci proponują specjalnie wyprofilowane buty na każdą porę roku. Nie zapomniej o zakupie specjalnych wkładek do obuwia, które zabezpieczą stopy przed obtarciami.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk