przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia obejmuje szeroki zakres różnorodnych specjalizacji, z których najtrudniejszą i najbardziej wymagającą jest bez wątpienia chirurgia. Ta niezbyt lubiana, ale bardzo potrzebna gałąź medycyny, niesie pacjentom pomoc w sytuacjach, gdy leczenie zachowawcze nie wystarcza i przywrócenie im pełni zdrowia jamy ustnej wymaga sięgnięcia po znacznie cięższy oręż niż zgłębnik i wiertło.

Czym dokładnie zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się schorzeniami dotykającymi zarówno samych zębów, jak i otaczających ich tkanek. Specjaliści w tej dziedzinie potrafią więc nie tylko dokonać ekstrakcji zęba, na przykład usunięcia niewyrzniętej ósemki, ale też podciąć przerośnięte wędzidełko języka, przeszczepić dziąsło czy naprawić złamaną szczękę. Chirurg stomatologiczny wykonuje także zabiegi endodontyczne, czyli tzw. leczenie kanałowe, polegające na oczyszczeniu, dezynfekcji i zabezpieczeniu wnętrza zęba oraz jego kanałów korzeniowych przed rozprzestrzeniającą się groźną infekcją. Do jego zadań należą również operacje plastyczne, ortognatyczne i rekonstrukcyjne, mające na celu korektę ułożenia kości szczękowych oraz poprawę funkcjonalności zgryzu i estetyki twarzy. Poza tym chirurgia stomatologiczna zajmuje się też implantologią. Dzięki niej pacjenci z brakami w uzębieniu, a nawet całkowitym bezzębiem mogą uzupełnić luki w zgryzie przy użyciu specjalnych wszczepów i w ten sposób odzyskać piękny uśmiech.

Jaki dentysta przeprowadza zabiegi chirurgiczne?

Nie każdy dentysta jest chirurgiem stomatologicznym. Aby przeprowadzać tak inwazyjne zabiegi jak przeszczep dziąsła czy usunięcie zatrzymanej ósemki, trzeba posiadać kompetencje z tego zakresu, a to oznacza konieczność nie tylko ukończenia studiów medycznych na kierunku stomatologia, ale też zrobienia specjalizacji z chirurgii. Tylko dentysta, który spełnił wszystkie te warunki i w rezultacie uzyskał niezbędne uprawienia, może pracować jako chirurg stomatologiczny. To właśnie on zajmie się Tobą, gdy będziesz potrzebować pilnej interwencji chirurgicznej i wylądujesz na fotelu dentystycznym w declinic.pl.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk