Szukasz naturalny sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn? Jednym z cenionych produktów na naszym rynku jest chlorella – alga o prozdrowotnym działaniu, która występuje na naszym rynku w postaci proszku lub kapsułek. Ma wielokierunkowe działanie, między innymi skutecznie oczyszcza organizm i wpływa na piękną cerę, włosy i paznokcie. Więcej o ty, na co chlorella może być jeszcze stosowana przeczytasz poniżej – zapraszamy do lektury!

Chlorella – objawy oczyszczania z udziałem witamin i minerałów

Alga chlorella na dobre zadomowiła się w sklepach z naturalnymi suplementami, jak kenay.com.pl i Polacy zdecydowanie sięgają po nią, jako po sprawdzone, zdrowe i wartościowe uzupełnienie diety. Jest ona bowiem bogatym źródłem witaminy A oraz witaminy E. W jej składzie warto wyróżnić także chlorofil, czyli zielony barwnik, oraz całą paletę zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych, wśród których szczególne miejsce zajmują kwasy omega. Ponadto chlorella czy spirulina (inna alga o podobnym działaniu) posiadają w sobie moc aminokwasów oraz minerałów, takich jak np. selen i jod.

Chlorella wymieniana jest w szeregu tych naturalnych suplementów diety, które mają nie tylko opisane wyżej działanie odżywcze, ale także oczyszczające organizm. Jej regularne przyjmowanie skutkuje wiązaniem toksyn i odprowadzaniem ich z układu, usuwa także metale ciężkie, które niestety podlegają bioakumulacji przez nasze tkanki, np. pochodzą z wody, warzyw czy mięsa. Chlorella czy spirulina wspierają działanie organów obciążonych detoksykacją, jak wątroba i nerki. Dzięki bogatej zawartości chlorofilu stale wspierany jest układ immunologiczny, a produkcja białych krwinek jest optymalna do zachowania zdrowia, szczególnie w okresach przesilenia i wzmożonej zachorowalności.

Chlorella – objawy oczyszczania w układzie pokarmowym

Oczyszczające działanie chlorelli można zauważyć również w układzie pokarmowym, który jest wyjątkowo wrażliwy na toksyny i nieprawidłową dietę. Jeśli włączymy do swojego jadłospisu tabletki chlorelli, może to z czasem dobrze wpłynąć na perystaltykę jelit, a co za tym idzie na usunięcie złogów w jelitach. Są one następstwem ciężkiej diety, bogatej w tłuszcze, np. potrawy mięsne i fast foody. Czasami spotkamy się też ze stwierdzeniem, że chlorella jest dobra na odchudzanie. Jak podaje kenay.com.pl, w tym stwierdzeniu jest nieco prawdy, gdyż chlorella poprawia metabolizm i przyspiesza spalanie. Przykładem jest wzmożona lipoliza – rozkład tkanki tłuszczowej oraz zmniejszone łaknienie przy regularnym dawkowaniu.

Chlorella – jak stosować, jakie dawki?

Dawkowanie chlorelli jest określone przez producenta, warto zajrzeć na stronę np. kenay.com.pl, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów. Średnio to od 2 do 4 kapsułek chlorelli za jednym razem, co powtarza się trzy razy na dobę. Łącznie więc wychodzi 12 kapsułek na dzień. To optymalna dawka dla osoby dorosłej. Jeśli jesteś kobietą w ciąży lub karmiącą, skonsultuj suplementację ze swoim lekarzem.

Można go kupić w aptekach lub sklepach takich jak https://natura-sklep.pl/ i podobnych.

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk