przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Co jest kluczem do zdrowych jelit?
Co jest kluczem do zdrowych jelit?

Kolonoskopia to jedno z najważniejszych badań diagnostycznych, które może uratować życie, wykrywając wcześnie choroby jelita grubego. To badanie pozwala na dokładne obejrzenie wnętrza jelita grubego, identyfikując zmiany patologiczne, takie jak polipy czy rak, zanim staną się one poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Dzięki nowoczesnym technologiom i doświadczonym specjalistom kolonoskopia staje się coraz bardziej dostępna i komfortowa dla pacjentów, zapewniając kompleksową opiekę i wsparcie na każdym etapie procesu diagnostycznego.

Dlaczego warto wykonać kolonoskopię?

Kolonoskopia to badanie, które pozwala na bezpośrednie obejrzenie wnętrza jelita grubego przy użyciu cienkiego, elastycznego endoskopu. Jest to kluczowe narzędzie w diagnostyce raka jelita grubego, polipów oraz innych zmian patologicznych. Wczesne wykrycie tych zmian znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie i pełne wyzdrowienie.

Jak przygotować się do kolonoskopii?

Przygotowanie do kolonoskopii jest równie ważne jak samo badanie. Pacjenci z otrzymują szczegółowe instrukcje dotyczące diety oraz używania środków przeczyszczających, aby jelito było odpowiednio oczyszczone. Właściwe przygotowanie zapewnia lepszą widoczność podczas badania i zwiększa jego skuteczność.

Przebieg badania

Kolonoskopia w odbywa się w nowoczesnych, komfortowych warunkach. Pacjent może liczyć na znieczulenie miejscowe lub sedację, co minimalizuje dyskomfort. Samo badanie trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Po jego zakończeniu pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności, choć zaleca się odpoczynek przez resztę dnia.

Kiedy warto się zgłosić na kolonoskopię?

Kolonoskopia w Poznaniu jest zalecana osobom powyżej 50. roku życia jako rutynowe badanie przesiewowe. Osoby z wywiadem rodzinnym w kierunku raka jelita grubego, a także ci, którzy zauważyli niepokojące objawy, takie jak zmiany rytmu wypróżnień, krew w stolcu, utrata masy ciała czy przewlekłe bóle brzucha, powinny niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Dlaczego Bamberski Dwór?

Wybierając Nas na przeprowadzenie kolonoskopii, pacjent zyskuje dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz doświadczonego zespołu medycznego. Nasze podejście opiera się na indywidualnym traktowaniu każdego pacjenta oraz dokładnym wyjaśnieniu wszystkich etapów badania. Nasz priorytet to bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

Kolonoskopia to badanie, które może uratować życie, a wybór odpowiedniego miejsca do jego przeprowadzenia jest kluczowy. Bamberski Dwór w Poznaniu to gwarancja profesjonalizmu, nowoczesnych technologii oraz troski o pacjenta. Nie zwlekaj – zadbaj o zdrowie swojego jelita już dziś!

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług Kolonoskopia Poznań i umówienia wizyty.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk