przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Co to jest osocze bogatopłytkowe PRP?
Co to jest osocze bogatopłytkowe PRP?

Co to jest osocze bogatopłytkowe PRP? Co właściwie daje? Kto może skorzystać z zabiegu z osoczem bogatopłytkowym PRP? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w dzisiejszym artykule.

  1. Czym jest osocze bogatopłytkowe PRP?
  2. Co daje zabieg z osoczem bogatopłytkowym PRP?
  3. Kto może skorzystać z takiego zabiegu?

Czy Twoja skóra nie wygląda już tak dobrze, jak kiedyś? Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że komórki odnawiają się coraz wolniej. Na szczęście dziś nie trzeba poddawać się procesom starzenia – w prosty i skuteczny sposób można temu zaradzić. Co zrobić, aby twarz znów była jędrna i wyglądała właściwie młodo? Warto wybrać bezpieczny i przede wszystkim naturalny zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP. Czym jest osocze bogatopłytkowe PRP? Co dokładnie daje taki zabieg i kto może z niego skorzystać? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

Czym jest osocze bogatopłytkowe PRP?

PRP – z angielskiego Platelet Rich Plasma – to zabieg, który wiele osób nazywa wampirzym liftingiem. Podczas zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, czyli materiał, który pozyskuje się z krwi osoby, u której wykonuje się zabieg. Ogólnie osocze bogatopłytkowe ma w sobie komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, które skutecznie pobudzają biologiczną odnowę. Dzięki temu po takim zabiegu nasza skóra na twarzy robi się bardziej elastyczne, napięta, a także odzyskuje swoją witalność.

Jeśli chodzi o pobieranie krwi, do tego wykorzystuje się specjalne probówki zwane vacutainers, Osocze bogatopłytkowe PRP jest po tym prawie gotowe do użycia. Dlaczego prawie? Ponieważ trzeba jeszcze odwirować pobraną krew w odpowiednich urządzeniach. Zabieg ten cieszy się sporą popularnością również dlatego, że osocze bogatopłytkowe jest w stanie podtrzymać procesy związane z odbudową tkanek oraz korzystnie wpływa ogólnie na regenerację organizmu. Do zalet zalicza się przede wszystkim zgodność tkankową, którą fachowo nazywa się biokompatybilnością. Ponadto zastosowanie podczas zabiegu osocza bogatopłytkowego nie ma żadnego ryzyka, że wystąpi jakakolwiek reakcja alergiczna.

Jak wygląda taki zabieg? Na początku pobiera się odpowiednią ilość krwi. Następnie lekarz oddziela leukocyty oraz erytrocyty od pobranego osocza, odwirowuje pobraną krew w specjalnych urządzeniach, a następnie to, co zostanie pozyskane, zostaje wprowadzone w skórę. Najczęściej do wprowadzania osocza do skóry wykorzystuje się technikę mezoterapii. Taki zabieg poleca się wykonywać od 2 do 3 razy w roku – oczywiście ilość zabiegów dobiera się do potrzeb pacjenta.

Co daje zabieg z osoczem bogatopłytkowym PRP?

Co właściwie daje zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP? Jeśli wykonasz taki zabieg w sprawdzonym miejscu, rezultaty będą zadowalające. Możesz spodziewać się, że poprawi się ukrwienie Twojej skóry na twarzy oraz jej ujędrnienie. Ponadto Twoja twarz będzie wygładzona, a cera elastyczna i przede wszystkim gęstsza.

Do zalet zabiegu osoczem bogatopłytkowym RPR zalicza się również jednolity koloryt skóry i jej rewitalizacja. Jeśli chcesz wygładzić zmarszczki, gwarantujemy, że zabieg ten będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe PRP można wykorzystać nie tylko w celu poprawienia wyglądu skóry na twarzy. Osocze wstrzykuje się również w skórę znajdującą się na głowie. Dzięki temu można w prosty i naturalny sposób wzmocnić cebulki i jednocześnie zmniejszyć ryzyko wypadania włosów. Z tego powodu nierzadko zabieg z osoczem płytkowym wykorzystuje się podczas leczenia łysienia.  

Kto może skorzystać z takiego zabiegu?

Kto może skorzystać z zabiegu z osoczem bogatopłytkowym PRP? Właściwie każdy, kto jest zainteresowany naturalnymi i bezpiecznymi sposobami, dzięki którym udaje się skutecznie zregenerować skórę. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby Twoja twarz wyglądała młodziej, a skóra była bardziej napięta, gwarantujemy, że taki zabieg osoczem bogatopłykowym spełni Twoje oczekiwania. Z zabiegu powinny skorzystać również te osoby, które mają problem z wysuszoną skórą oraz widoczne oznaki jej starzenia. Nie ma właściwie żadnych ograniczeń.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk