przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Co trzeba wiedzieć o przebarwieniach zanim je usuniesz?

Co trzeba wiedzieć o przebarwieniach zanim je usuniesz?

Ludzka skóra zawiera komórki melanocytów, które wytwarzają melaninę, pigment znajdujący się w skórze, włosach i oczach, w procesie zwanym melanogenezą. Zbyt dużo melaniny prowadzi do przebarwień skóry, a jeśli interesuje Cię usuwanie przebarwień, prawdopodobnie masz z nimi do czynienia.

Przebarwienia: skąd się biorą?

Przebarwienia mogą wynikać z różnych czynników. Do najczęściej spotykanych należą:

 • ekspozycja na słońce,
 • urazy skóry,
 • kwestie zdrowotne,
 • starzenie się,
 • efekt uboczny niektórych leków.

Chociaż przebarwienie samo w sobie nie jest poważnym schorzeniem, usuwanie przebarwień jest interesującą kwestią głównie ze względów kosmetycznych. Zapoznanie się z rodzajami przebarwień pomoże Ci wraz z dermatologiem ustalić właściwy przebieg leczenia i dostarczy pomysłów na zmiany stylu życia, które możesz wprowadzić, aby zapobiec pojawieniu się kolejnych przebarwień.

Proces usuwania przebarwień – wizyta u dermatologa

Jeśli irytują Cię bądź martwią Twoje przebarwienia, całkiem mądrym pomysłem jest omówić tę kwestię z dermatologiem. Skontaktuj się ze specjalistą, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj przebarwień wpływa na Twoją skórę. Po zadaniu pytań na temat Twojego stylu życia i historii medycznej Twoja skóra zostanie zbadana za pomocą specjalnych przyrządów, jakimi dysponuje lekarz.

Spodziewaj się, że dermatolog zada następujące pytania, aby ustalić rodzaj przebarwienia:

 • Jak często korzystasz z solarium? Jak często korzystasz z ochrony przeciwsłonecznej? Jaki jest Twój poziom ekspozycji na słońce?
 • Jakie są Twoje obecne i przeszłe schorzenia i dolegliwości?
 • Czy jesteś lub byłaś w ciąży w ostatnim czasie? Czy ostatnio przyjmowałaś środki antykoncepcyjne lub hormonalną terapię zastępczą?
 • Jakie zażywasz leki?
 • Jakich operacji plastycznych lub profesjonalnych zabiegów skórnych poddałeś się?
 • Czy w młodości nosiłeś osłonę przeciwsłoneczną lub stosowałeś filtry UV?

Po obejrzeniu przebarwień i przeanalizowaniu odpowiedzi na powyższe pytania specjalista powinien posiadać już wystarczająco dużo informacji, które pozwolą mu doradzić jaki typ usuwania przebarwień w Twoim przypadku będzie najrozsądniejsze.

Usuwanie przebarwień – opcje

Zwykle próbę pozbycia się przebarwień w pierwszej kolejności podejmuje się poprzez miejscowe zastosowanie środków, które zawierają alfa-hydroksykwasy (AHA) i retinoidy. Są to substancje, które złuszczają i odmładzają skórę, są pomocne w leczeniu przebarwień wszystkich typów. Jednym z najpopularniejszych jest krem pochodzący z migdałów. Ten rodzaj kwasu stosuje się w leczeniu wszystkich rodzajów przebarwień.

Jeśli tego rodzaju procedura nie przyniesie zadowalających efektów, można przemyśleć opcję usuwania przebarwień w Krakowie, w jednej z renomowanych klinik bądź gabinetów, które posiadają taką usługę w ramach swojej oferty.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk