przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Co warto wiedzieć na temat zabiegu przeszczepu włosów?

Co warto wiedzieć na temat zabiegu przeszczepu włosów?

Jesteś mężczyzną, który zauważył, że traci regularnie włosy i chcesz temu jakoś zapobiec. Jeśli tak, to poniższy tekst jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego, co warto wiedzieć na temat zabiegu przeszczepu włosów, na czym polega popularna metoda FUE, jak się przygotować do przeszczepu i po jakim czasie można spodziewać się pierwszych efektów. Celem tego mini poradnika jest uczynienie tematu przeszczepu włosów bardziej przystępnym i zrozumiałym. Zapraszamy do lektury.

Co powoduje łysienie, a tym samym skłania mężczyzn do zabiegu przeszczepu?

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe, czyli utrata włosów spowodowana przez nadmiar hormonu dihydrotestosteronu (DHT). DHT wiąże się z receptorami w mieszkach włosowych i powoduje ich stopniowe kurczenie się i osłabianie. W efekcie włosy stają się cieńsze, słabsze i krótsze, aż w końcu wypadają. Łysienie androgenowe ma podłoże genetyczne i może występować już od 20-25 roku życia. Niektórzy mężczyźni mogą stracić nawet 70% swoich włosów do 40 roku życia. Jeśli zatem Twój tata lub dziadek mieli wyraźną łysinę, musisz liczyć się z tym, że przyjdzie czas i na Ciebie. Wówczas jedynym sposobem na utrzymanie bujnej czupryny staje się przeszczep włosów.

Nadmierne wypadanie włosów może być związane również z niedoborami witamin i minerałów, stresem, przyjmowaniem niektórych leków np. chemioterapią lub chorobami skóry. W każdym przypadku warto skonsultować się z lekarzem, aby ustalić dokładną przyczynę problemu.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Istnieje kilka metod transplantacji włosów, ale to właśnie FUE cieszy się dużym uznaniem pacjentów. FUE to skrót od angielskiego Follicular Unit Extraction, czyli ekstrakcji jednostek mieszkań włosowych. Jest to najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana metoda przeszczepu włosów, która polega na przeniesieniu mieszków włosowych z jednej części głowy (zazwyczaj z tyłu) na inną (zazwyczaj na czubek głowy lub skronie). Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa kilka godzin, w zależności od ilości przenoszonych mieszków. Więcej na ten temat znajdziesz na https://przeszczczepywlosow.pl/

Zalety metody FUE to:

– brak widocznych blizn na obszarze, z którego pobrano włosy,
– minimalne ryzyko powikłań i infekcji,
– szybki czas gojenia i powrotu do normalnej aktywności,
– naturalny i estetyczny efekt końcowy (przenosimy włosy z jednego miejsca na drugie),

Jak się przygotować do przeszczepu?

Pomimo że przeszczep włosów wydaje się dość prostym zabiegiem, jest ingerencją w nasze ciało. To wiąże się z koniecznością przygotowań. Nie ich dużo, ale należy ich przestrzegać, aby zabieg przebiegł sprawnie, a leczenie sprowadzało się do kilku-kilkunastu dni. Co należy zatem do przygotowań?

– konsultacja z lekarzem oraz wykonanie niezbędnych badań krwi, morfologii, moczu,
– na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem należy unikać leków rozrzedzających krew oraz witamin E i B,
– na dzień przed zabiegiem odstawiamy nikotynę, alkohol, kawę,
– rano przed zabiegiem myjemy głowę zwykłym szamponem.

Po przeszczepie włosów należy:

– stosować maść, która przyspiesza gonienie miejsc po przeszczepie,
– ograniczyć aktywność fizyczną, a szczególnie nie korzystać z sauny i basenu,
– cierpliwie czekać na efekty.

Po jakim czasie można spodziewać się efektów przeszczepu?

I tak dochodzimy do kluczowego punktu, czyli kiedy przeszczep włosów da pierwsze efekty? Informacja dla wszystkich pacjentów jest zawsze taka sama. Efekty przeszczepu włosów nie są widoczne od razu. Po zabiegu włosy przechodzą przez kilka faz wzrostu i wypadania, co jest naturalnym procesem. Pierwsze efekty można zauważyć po około 3 miesiącach, kiedy włosy zaczynają odrastać. Pełny efekt końcowy jest widoczny po około 9-12 miesiącach, kiedy włosy osiągają swoją ostateczną długość, gęstość. Przeszczepione włosy są trwałe i nie wypadają ponownie.

Czy istnieją przeciwskazania do przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym, ale pomimo tego nie każdy może się na niego zdecydować, a przynajmniej nie od razu. Istnieją pewne przeciwskazania m.in.:

– choroby skóry głowy, takie jak łuszczyca, grzybica,
– choroby układu krwionośnego (zaburzenia krzepnięcia krwi),
– choroby autoimmunologiczne – łysienie plackowate,
– cukrzyca, która mieć wpływ na proces gojenia ran, zwiększenie ryzyka krwawienia.

Podsumowanie

Jak widać, przeszczep włosów to skuteczne rozwiązanie problemu łysienia androgenowego u mężczyzn. Sam zabieg jest bezpieczny, trwały i daje naturalny efekt. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem i odpowiednio się przygotować. Po zabiegu transplantacji włosów natomiast nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze efekty, które powinny pojawić się po ok. 3 miesiącach.  

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk