przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Co zastosować na nieświeży oddech? Wybierz tabletki GUM HaliControl!

Co zastosować na nieświeży oddech? Wybierz tabletki GUM HaliControl!

Nieświeży oddech to problem, z którym boryka się wiele osób. Halitoza – bo tak brzmi fachowa nazwa tej przypadłości – może mieć różne podłoże. Od przyczyn jej powstawania zależy, jakie leczenie powinno zostać zastosowane. Jeśli przyczyny halitozy są nieznane lub zależy Ci na wspomożeniu całego procesu, powinieneś stosować tabletki na nieświeży oddech – takie jak GUM® HaliControl. Pozwolą Ci utrzymać przyjemny oddech przez długi czas, a jednocześnie wspomogą zdrowie Twoich zębów i jamy ustnej.

Jakie są przyczyny nieświeżego oddechu?

Źródła nieświeżego oddechu najczęściej należy upatrywać w zaniedbaniach w jamie ustnej. Za nieprzyjemnym zapachem z ust mogą stać:

  • nagromadzona płytka bakteryjna,
  • rozkład tkanek zębowych,
  • pleśniawki,
  • zapalenia dziąseł.

Niekiedy problem z nieświeżym oddechem jest pochodną choroby zlokalizowanej poza jamą ustną. Dotyczy to głównie schorzeń dróg oddechowych takich jak angina, zapalenie gardła czy przewlekłe zapalenie zatok. Nieco rzadziej przyczyną nieświeżego oddechu są choroby przewodu pokarmowego: refluks i owrzodzenia.

Wielu ludzi boryka się z tzw. fizjologicznym nieświeżym oddechem. Jest to stan zupełnie naturalny i jest ściśle związany z aktualną kondycją organizmu. Najczęściej problem ten pojawia się po nocy, w której trakcie znacznie zmniejsza się produkcja działającej antybakteryjnie śliny. Niedobór ten może wynikać również z odwodnienia, przeziębienia lub stosowania agresywnych i wysuszających śluzówkę past do zębów oraz płynów do płukania jamy ustnej.

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Tabletki HaliControl na nieświeży oddech

Najskuteczniejszym sposobem na nieświeży oddech jest wyeliminowanie przyczyn dolegliwości. Wyleczenie powodujących halitozę chorób powinno sprawić, że nieświeży oddech ustąpi samoistnie. Nie warto zapominać też o zachowaniu właściwej higieny jamy ustnej i stosowaniu preparatów, które skutecznie zapobiegają odkładaniu się płytki bakteryjnej.

Najłatwiejszy do wyleczenia jest nieświeży oddech o podłożu fizjologicznym. Aby wyeliminować ten problem, wystarczy, że zaczniesz stosować środki wspomagające: spraye lub tabletki na nieświeży oddech. Nie tylko zwalczają przyczynę halitozy, ale też skutecznie odświeżają oddech.

Tabletki GUM HaliControl to pewny sposób na problem z nieświeżym oddechem!

Tabletki GUM® HaliControl są nieocenioną pomocą w wymagających sytuacjach, szczególnie jeśli prowadzisz intensywny tryb życia. Są one poręczne i dyskretne, a dodatkowo – dzięki unikalnej kompozycji składników – szybko odświeżają oddech.

Tabletki na nieświeży oddech doskonale sprawdzają się zarówno wtedy, gdy zmagasz się z halitozą, jak i do zwykłego odświeżenia jamy ustnej po aromatycznym posiłku. Przyjemny smak mięty i czarnej porzeczki zapewni Ci poczucie świeżości na długi czas.

Jest to również produkt, który nie zawiera cukru, barwników ani innych szkodliwych substancji, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie jamy ustnej. Tabletki na nieświeży oddech GUM® HaliControl nie zwiększają ryzyka pojawienia się próchnicy i nie są przyczyną powstawania przebarwień. Wręcz przeciwnie – zwiększają one produkcję śliny, która pozwala na bieżąco usuwać zalegające pozostałości jedzenia i płytkę nazębną, która jest główną przyczyną erozji szkliwa.

Używając tabletek na nieświeży oddech GUM® HaliControl, dbasz także o zdrowie jamy ustnej. To przecież podstawa świeżego oddechu. Możesz korzystać z tej możliwości, gdzie chcesz, i kiedy tylko tego potrzebujesz!

Domowe sposoby na nieświeży oddech

Wspomagająco można stosować również domowe sposoby na nieświeży oddech. Najważniejszym z nich jest spożywanie dużej ilości niesłodzonych płynów – najlepiej niegazowanej wody, zielonej herbaty lub naparu z mięty. Dobre nawodnienie organizmu zapobiega niskiej produkcji śliny, czyli najczęstszej przyczyny halitozy fizjologicznej. Skuteczność wykazuje także przegryzanie świeżej natki pietruszki lub spożywanie koktajli pietruszkowo-jabłkowych. Choć pomagają one zmniejszyć problem z nieświeżym oddechem, to są jednak nieporęczne i ciężko skorzystać z nich poza domem.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk