przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Codzienna higiena uszu u dorosłych i dzieci

Codzienna higiena uszu u dorosłych i dzieci

Woskowina znajdująca się w naszych uszach jest czymś zupełnie naturalnym i potrzebnym. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nieprawidłowa higiena uszu może prowadzić do nadprodukcji woskowiny, a w efekcie do nadmiernego jej gromadzenia się w przewodzie słuchowym. Zablokowanie ucha woskowiną może przytrafić się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jak prawidłowo dbać o higienę uszu, aby unikać takich sytuacji?

Dlaczego warto dbać o uszy?

Słuch jest jednym z podstawowych zmysłów ludzkich. To właśnie dzięki niemu możemy słyszeć dźwięki otaczającego nas świata. Jednak bardzo często przypominamy sobie, jak ważne są zdrowe uszy, dopiero w momencie infekcji. Kiedy dotyka nas ból ucha lub problemy ze słuchem wizyta u laryngologa uświadamia nam, jak istotna jest codzienna pielęgnacja uszu.

Jak wspominano na początku, woskowina jest zupełnie naturalnym produktem naszego organizmu. Jej zadaniem jest ochrona skóry przewodu słuchowego oraz błony bębenkowej. Woskowina to nic innego jak mieszanina wydzieliny gruczołów łojowych i złuszczonego naskórka. Może mieć różną konsystencję oraz kolor. Ponieważ woskowina posiada właściwości antybakteryjne, dzięki niej nasze uszy oczyszczają się samoczynnie. Nie powinno się jej usuwać nadmiernie, ponieważ może to prowadzić do nadprodukcji, a w efekcie do jej wzmożonego gromadzenia. Jak zatem poprawnie czyścić uszy? Za pomocą sprayu do czyszczenia uszu.

Jak czyścić uszy?

Podstawowym zabiegiem w codziennej pielęgnacji przewodu słuchowego powinno być mycie ciepłą wodą z mydłem. Taka czynność powinna jednak obejmować tylko zewnętrzną część uszu, czyli małżowinę. Co zrobić jednak, jeśli woskowiny jest zdecydowanie za dużo?

Wtedy należy ją usunąć, jednak w odpowiedni sposób. Jeśli zrobimy to za pomocą popularnych patyczków kosmetycznych, możemy narazić się na urazy, zatkanie lub infekcje. Dlatego patyczkami można delikatnie czyścić jedynie zewnętrzną część uszów. Aby dbać o dobry słuch, najlepiej sięgnąć po spray do czyszczenia uszu. Co więcej, w taki sposób można również czyścić uszy dzieci od 3 miesiąca życia. Najlepiej wybierać preparat o naturalnym składzie, w którym znajdziemy oleje mineralne, olejek miętowy, a także fitoskwalan.

Więcej informacji o podobnych produktach znajdziecie na: https://www.fonix.pl/produkty-fonix

Ból ucha – jak działać szybko?

Kiedy przez nieprawidłowe czyszczenie uszu dojdzie do zatkania, podrażnienia lub infekcji, wtedy również warto sięgnąć po odpowiedni spray. Może być to pierwsze działanie, które przyniesie ulgę, jeszcze przed wizytą u laryngologa. W oczekiwaniu na wizytę warto podjąć działania, które będą zapobiegać rozwijaniu się ewentualnej infekcji. Jak używać sprayów do uszu? Większość z nich posiada wygodny aplikator, który umożliwia proste rozpylenie specyfiku.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk