przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Ćwiczenia dla seniorów w Szczecinie

Zapraszamy do Przychodni Medycznej Pramed na grupowe ćwiczenia dla seniorów w Szczecinie. Intensywność ćwiczeń jest dopasowana do możliwości osób w podeszłym wieku. Nasza rehabilitantka zawsze czuwa nad bezpieczeństwem pacjentów w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Ćwiczenia dla seniorów w Szczecinie – dlaczego warto?

Na zajęciach dla seniorów pracujemy przede wszystkim nad poprawą formy oraz nad utrzymaniem lub odzyskaniem sprawności. Gimnastyka wpływa na poprawę funkcjonowania układu krążenia i układu oddechowego. Ćwiczenia dla seniorów to trening ogólnokondycyjny, dzięki któremu zyskujemy poprawę ruchomości i jakości życia osób starszych. Dzięki tym zajęciom nasi pacjenci na dłużej pozostają samodzielni, co ma oczywisty wpływ na ich komfort i samopoczucie. Trening dla seniorów to także doskonała forma spędzania czasu w towarzystwie.

Ćwiczenia dla seniorów – efekty

Efekty ćwiczeń dla seniorów są zbliżone do efektów po zabiegach rehabilitacyjnych, usprawniają i wzmacniają ciało, dają pozytywną energię i poprawiają samoocenę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Podczas zajęć w grupie pacjenci nawiązują nowe znajomości, co zapobiega poczuciu osamotnienia. 

Ćwiczenia dla seniorów jako forma profilaktyki

Dodatkowo, należy podkreślić, że ćwiczenia dla seniorów to doskonała forma profilaktyki wielu poważnych schorzeń i dolegliwości charakterystycznych dla podeszłego wieku.  

Regularna aktywność fizyczna może pomóc w zahamowaniu rozwoju osteoporozy, uchronić przed nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą oraz przed zmianami zwyrodnieniowymi. Poprawa krążenia osiągnięta dzięki ćwiczeniom może także pomóc w uniknięciu upadków, prowadzących bardzo często do groźnych urazów.

Ćwiczenia dla seniorów na kręgosłup

Ćwiczenia dla osób starszych mogą także pomóc uporać się z uciążliwymi i często uniemożliwiającymi wykonywanie codziennych zadań bólami pleców. W trakcie zajęć pracujemy nad całym ciałem, jednak kręgosłup jest podstawą naszego poruszania się. 

Zapraszamy wszystkie osoby starsze, które pragną zatroszczyć się o swoje zdrowie i ciało w świetnej atmosferze w trakcie zajęć w grupie. Po więcej informacji zapraszamy do rejestracji naszej Przychodni

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk