przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Ćwiczenia grupowe – zdrowy kręgosłup w Szczecinie

Ćwiczenia grupowe – zdrowy kręgosłup w Szczecinie

Ćwiczenia grupowe – zdrowy kręgosłup w Szczecinie

Zapraszamy do Przychodni Medycznej Pramed na zajęcia grupowe “Zdrowy kręgosłup” w Szczecinie. 

Zajęcia na zdrowy kręgosłup – dla kogo?

Zajęcia te przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą zachować zdrowie kręgosłupa na dłużej. Ćwiczenia na kręgosłup pomagają zredukować dolegliwości bólowe i wady postawy. Zapraszamy także na ćwiczenia kobiety w ciąży i na ćwiczenia dla seniorów. Zdrowy kręgosłup to przede wszystkim piękna sylwetka, samodzielność i pewność siebie, które w znaczący sposób podwyższają komfort życia. 

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup – korzyści

Zajęcia te skoncentrowane są na poprawie ruchomości kręgosłupa. Ćwiczenia na kręgosłup stanowią doskonały rodzaj profilaktyki dolegliwości bólowych i problemów zwyrodnieniowych; są odpowiednie dla osób wykonujących w dużej mierze pracę siedzącą lub taką, która obciąża plecy. W trakcie tych ćwiczeń pacjent uczy się, jak zachować prawidłową postawę ciała, oraz w jaki sposób regulować napięcia mięśniowe. Program ćwiczeniowy jest dopasowany do możliwości i potrzeb pacjentów. Wzmacnia mięśnie grzbietu i całego ciała, relaksuje umysł i odpręża. Korzyścią jest także sam fakt uczestniczenia w terapii grupowej. Nasi pacjenci chętnie się integrują, motywują i wzajemnie wspierają. Jest to zatem nie tylko forma profilaktyki czy rehabilitacji, ale również okazja do spotkania wspaniałych ludzi, którzy mają ten sam cel – troskę o swoje zdrowie i poprawę jakości życia.

Zdrowy kręgosłup – ćwiczenia dla seniorów

Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach także seniorów. Wiek nie gra tu żadnej roli – każdy moment jest odpowiedni, by zaopiekować się sobą. Gimnastyka dla seniorów jest szczególnie ważna. Regularna aktywność fizyczna i ćwiczenia w grupie przede wszystkim:

  • eliminują ból i zapobiegają zwyrodnieniom,pomagają pozostać samodzielnym na dłużej,są idealną okazją do wyjścia z domu i nawiązania nowych znajomości,poprawiają komfort życia, polepszają samopoczucie,zwiększają wydolność oddechową,wspierają pracę układu krążenia,niwelują sztywność stawów, niosą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. 
  • Ćwiczenia na kręgosłup dla kobiet w ciąży

Troska o kręgosłup jest także ważna w trakcie ciąży. Wraz z rozwojem płodu naturalnie powiększa się brzuszek przyszłej mamy, przez co jej kręgosłup jest coraz bardziej obciążony. Ćwiczenia na kręgosłup w ciąży wzmacniają mięśnie i zapobiegają bólom w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Intensywność ćwiczeń na kręgosłup dla kobiet w ciąży jest niewielka, jednak systematyczne uczestnictwo w zajęciach pomaga rozciągnąć mięśnie i zapobiega bólom, które ograniczają ruchy i odbierają samodzielność.Zapraszamy do zapisów na zajęcia na zdrowy kręgosłup w Szczecinie. Skontaktuj się z naszą rejestracją, aby poznać szczegóły

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk