przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Ćwiczenia indywidualne z terapeutą w Szczecinie

Ćwiczenia indywidualne z terapeutą w Szczecinie

Ćwiczenia indywidualne z terapeutą w Szczecinie

Zapraszamy do Przychodni Medycznej Pramed na ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą w Szczecinie. Program ćwiczeń jest dostosowywany indywidualnie do wieku, stanu zdrowia i rodzaju dolegliwości pacjenta. Same ćwiczenia wykonywane są pod stałym nadzorem terapeuty, który asekuruje pacjenta i czuwa nad bezpieczeństwem wykonywanych czynności. Ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą mogą być dopasowane w taki sposób, aby działać na dolegliwość miejscowo lub ogólnie – na całe ciało.

Czym są indywidualne ćwiczenia z terapeutą?

Indywidualne ćwiczenia z terapeutą to zrównoważony trening mający za zadanie poprawę komfortu życia pacjenta poprzez wdrożenie aktywności na miarę jego potrzeb. Może odbywać się np. przy użyciu sprzętu, takiego jak taśmy, wałki, dyski sensoryczne i inne.

Ćwiczenia indywidualne z terapeutą  – kto powinien skorzystać?

Indywidualne ćwiczenia z fizjoterapeutą to rodzaj rehabilitacji ruchowej, z której powinni skorzystać przede wszystkim: 

  • pacjenci, którzy w wyniku choroby (szczególnie przewlekłej) wymagają opieki, pomocy i wsparcia w realizowaniu czynności ruchowych,osoby, które otrzymały zalecenia do wykonywania ćwiczeń pod nadzorem,pacjenci wymagający częstej lub bieżącej modyfikacji programu ćwiczeń, które mogą wynikać np. z dynamicznych zmian w stanie zdrowia pacjenta i jego zdolności do wykonywania ćwiczeń.
  • Ćwiczenia indywidualne z terapeutą – wskazania

Wskazaniem do rozpoczęcia ćwiczeń indywidualnych z terapeutą są przede wszystkim:

  • przebyty udar,zaawansowana choroba Parkinsona, zaburzenia równowagi, zespoły otępienne, ostre i podostre stany chorobowe, uszkodzenia rdzenia kręgowego,mózgowe porażenia dziecięce,choroby przewlekłe,kontuzje, urazy.
  • Ćwiczenia indywidualne dla seniorów z fizjoterapeutą

Serdecznie zachęcamy do zapisów na ćwiczenia z fizjterapeutą także osoby starsze. Z przyjemnością pomagamy zadbać o poprawę jakości Państwa życia, wkładając całe serce w to, co potrafimy najlepiej. Każdy przypadek jest inny, a zatem program ćwiczeń jest zawsze tworzony na indywidualne potrzeby każdego z Was. Ćwiczenia indywidualne pod okiem terapeuty to bezpieczna i skuteczna forma pracy nad poprawą sprawności, wypracowaniu nowych i zdrowych wzorców ruchowych oraz utrzymaniu dobrej kondycji ciała. 

Systematyczne ćwiczenia to nie tylko sposób na uporanie się z kontuzjami, pokonanie dolegliwości bólowych, ale przede wszystkim jest to droga do zachowania dobrego zdrowia i samodzielności na dłużej

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk