przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czy fotel biurowy może pomóc na ból kręgosłupa?

Czy fotel biurowy może pomóc na ból kręgosłupa?

Dzisiaj coraz więcej osób spędza długie godziny przed biurkiem, przez co problem bólu kręgosłupa stał się plagą współczesnego społeczeństwa. Siedzący tryb życia, a także nieodpowiednia pozycja ciała podczas pracy to tylko niektóre z czynników, które przyczyniają się do nasilających się dolegliwości bólowych. Czy fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa pomoże w uporaniu się z bólem?

Jaki fotel do długiej pracy przy komputerze?

Wybór odpowiedniego fotela biurowego do długiej pracy przy komputerze jest kluczowy dla komfortu i zdrowia pleców użytkownika. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które wpłyną na jakość jego użytkowania, takich jak materiał, z którego wykonane jest oparcie. Najlepszym wyborem są materiały trwałe, a jednocześnie oddychające, które nie będą powodować nadmiernej potliwości.

Kolejnym aspektem jest ergonomia, która decyduje o tym, czy fotel jest odpowiedni do długiej pracy przy komputerze. Fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa powinien być dostosowany do ciała użytkownika i wspomagać zachowanie naturalnej pozycji kręgosłupa. Możliwe jest to dzięki regulacjom, które pozwalają na dopasowanie fotela do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Fotel ergonomiczny najlepszym wyborem do pracy przy biurku

Fotel ergonomiczny jest niezaprzeczalnie najlepszym wyborem do pracy przy biurku. Wiele godzin spędzonych w niewłaściwej pozycji siedzącej przyczynia się do bólu pleców. Zapobiec temu może fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa, który będzie sprzyjał właściwej postawie ciała i zapewniał komfort w trakcie długich godzin pracy siedzącej.

Fotel wygodny dla kręgosłupa wyróżnia się przede wszystkim oparciem z regulowanym podparciem lędźwiowym. To istotna cecha, ponieważ dolny odcinek kręgosłupa, zwany lędźwiowym, jest szczególnie narażony na nadmierne przeciążenie i napięcie podczas siedzenia. Dzięki możliwości regulacji wysokości i mocy nacisku podparcia lędźwiowego fotel biurowy można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Na jakie funkcje zwrócić uwagę, kupując fotel biurowy?

Podczas zakupu fotela wygodnego dla kręgosłupa warto zwrócić uwagę na szereg kluczowych funkcji, które wpłyną nie tylko na komfort pracy, ale także na zdrowie kręgosłupa. Są to m.in.:

  • podparcie lędźwiowe – jest to jeden z najważniejszych elementów dla osób, które zmagają się z bólami kręgosłupa i potrzebują dodatkowego wsparcia. Regulowane podparcie lędźwiowe umożliwia dostosowanie wysokości i głębokości wsparcia do aktualnych potrzeb.
  • regulacja wysokości siedziska – umożliwia ustawienie fotela tak, aby stopy użytkownika były oparte płasko na podłodze. Odpowiednia pozycja zapobiega uciskowi na tylną część ud, a tym samym wspiera prawidłowe krążenie krwi.
  • podłokietniki – zapewniają wygodne oparcie ramion, co skutecznie odciąża kręgosłup i niweluje napięcie mięśniowe.
  • zagłówek – odpowiednie wsparcie głowy skutecznie odciąża kręgi szyjne, niwelując tym samym bóle i sztywność mięśni.
  • dodatkowe funkcje – niektóre fotele biurowe wyposażone są w mechanizmy, które wspomagają aktywne siedzenie. Warto zwrócić na nie uwagę i wybrać fotel z funkcjami, które poprawią jakość jego użytkowania.

Warto zaznaczyć, że choć fotel biurowy zaprojektowany z myślą o wygodzie kręgosłupa może skutecznie wspierać plecy i zapobiegać potencjalnym dolegliwościom wynikającym z długotrwałego siedzenia, to jednak nie zastąpi on wizyty u lekarza. Jeśli borykasz się z wadami kręgosłupa, zastanów się nad kinesiotapingiem, czyli tzw. plastrowaniem.

Kluczowym elementem takiego fotela jest podparcie lędźwiowe, które wspiera naturalną krzywiznę kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, pomagając w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała przez długi czas bez zmęczenia. Taka inwestycja nie tylko zwiększa komfort podczas pracy, ale również podnosi jakość naszego codziennego życia na wyższy poziom.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk