przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czy gorset może pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała?

Czy gorset może pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała?

Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej przed komputerem czy też korzystanie z urządzeń mobilnych utrudniają utrzymanie prawidłowej postawy ciała, co bardzo często skutkuje pojawieniem się bólu w różnych odcinkach kręgosłupa. Zastanawiasz się, czy gorset ortopedyczny przy wadach postawy to dobre rozwiązanie? Przekonaj się, czy może on pomóc w utrzymaniu wyprostowanej sylwetki.

Jak działa gorset?

Jedną z funkcji gorsetu jest wspomaganie mięśni znajdujących się przy kręgosłupie, co ma zapobiegać garbieniu się podczas wykonywania różnych czynności. Gorsety wysokiej jakości od JustBeck wykonane z bawełny i naturalnego kauczuku mogą ustabilizować sylwetkę, w pewien sposób przyczyniając się do utrzymania wyprostowanej postawy ciała. Fiszbiny wszyte w tę bieliznę modelującą zapewniają solidne podparcie, dzięki temu kręgosłup pozostaje w naturalnym ułożeniu. Pewną zaletą noszenia gorsetu może być również działanie wysmuklające figurę, ponieważ po jego założeniu zazwyczaj takie mankamenty sylwetki jak odstające boczki i brzuch zostają zamaskowane.

Kiedy zalecane jest korzystanie z gorsetu ortopedycznego?

Zazwyczaj stosowanie gorsetu ortopedycznego jest wskazane przy różnego rodzaju skrzywieniach kręgosłupa — takich jak skolioza, kifoza lub pogłębiona lordoza — w celu ich skorygowania. Bieliznę stabilizującą często stosuje się jako formę rehabilitacji, ponieważ pozwala ona w pewien sposób odciążyć mięśnie, jednocześnie kształtując nawyk trzymania wyprostowanej sylwetki. Lekarze czasami zalecają noszenie gorsetu ortopedycznego po urazach i zabiegach operacjach w celu ochrony nadwyrężonego lub uszkodzonego miejsca. Dużą popularnością cieszą się również gorsety do ćwiczeń, które nosi się podczas uprawiania aktywności fizycznej. Ich zadaniem jest wsparcie pracy mięśni w trakcie wysiłku.

Jak dopasować gorset do sylwetki?

Aby gorset prawidłowo spełniał swoją funkcję, warto zadbać o odpowiednie dopasowanie go do sylwetki. Noszenie za ciasnej bielizny modelującej nie tylko jest niekomfortowe, ale może przyczynić się do wystąpienia licznych problemów zdrowotnych. Choć gorset ortopedyczny służy ustabilizowaniu sylwetki, to nie powinien on ograniczać swobody ruchów. W celu prawidłowego dopasowania tego rodzaju bielizny modelującej warto dokładnie zmierzyć swój obwód w pasie, a następnie porównać go z tabelą rozmiarów przedstawioną na stronie producenta.

Dla niektórych osób dużą zaletą noszenia gorsetu może być optyczne wysmuklenie sylwetki, ponieważ zazwyczaj tego rodzaju bielizna zbiera nadmiar tkanki z okolic brzucha i bioder. Należy pamiętać, że chociaż noszenie gorsetu może pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy, to tego rodzaju bielizna służy głównie kształtowaniu prawidłowych nawyków. Natomiast kluczową kwestię stanowi wzmacnianie mięśni kręgosłupa poprzez regularne wykonywanie ćwiczeń wzmacniających i rozluźniających mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie sylwetki w odpowiednim ułożeniu.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk