Bezzębie to problem, który dotknął znaczną część społeczeństwa. Zarówno częściowe, jak i całkowite bezzębie, to spory problem, któremu koniecznie należy jak najszybciej zaradzić, aby uniknąć nieprzyjemnych jego konsekwencji. W celu zapewnienia sobie najwyższej jakości rozwiązania protetycznego, mającego rozwiązać problem bezzębia, należy skorzystać z implantów stomatologicznych – obecnie najskuteczniejszego i najbardziej zbliżonego do ideału rozwiązania.

Budowa implantów, a także ich sposób działania jest stosunkowo prosty. Niemniej jednak, wielu pacjentów rezygnuje z nich, obawiając się powikłań lub innych zagrożeń, które, wbrew pozorom, nie mają prawa nastąpić! W tym artykule rozwiewamy wszelkie mity związane z ryzykiem stosowania implantów. Implanty to świetnie przebadane i bardzo bezpieczne rozwiązanie protetyczne – warto jednak wiedzieć, dlaczego tak jest.

Materiały do stworzenia implantu

Do wykonania implantu wykorzystuje się m.in. tytan – biokompatybilny materiał, który świetnie integruje się z kością. Dodatkowo, wykorzystanie tytanu powoduje, że rany po zabiegu goją się w bardzo dobrym tempie. Dzięki temu, pacjent może liczyć na stosunkowo szybki i zadowalający efekt.

Coraz większą część rynku zdobywają implanty wykonane z tlenku cyrkonu. Podobnie jak implanty tytanowe, implanty cyrkonowe świetnie łączą się z kością, gwarantują lepszy efekt wizualny, a dodatkowo nie wywołują reakcji alergicznych. Stanowi to małą przewagę nad implantami tytanowymi, które u niektórych pacjentów mogą powodować takie reakcje.

Czy implanty stomatologiczne są bezpieczne?

Pacjenci zastanawiają się, czy implanty stomatologiczne to bezpieczny wariant przy leczeniu bezzębia. Okazuje się, że wbrew pozorom, implantacja jest mało inwazyjnym i bezpiecznym dla pacjenta zabiegiem. Implanty można zastosować u praktycznie każdego dorosłego – z zaznaczeniem, że część z nich może wymagać zabiegu rekonstrukcji tkanki kostnej.

Pielęgnacja implantów stomatologicznych również jest bardzo prosta – bardzo zbliżona, a wręcz identyczna jak pielęgnacja naturalnych zębów – z tego powodu na co dzień nie występują zagrożenia związane z tym, że brak przeprowadzania skomplikowanych zabiegów higienicznych może spowodować problem z implantami.

Zabieg implantacji jest bardzo bezpieczny, pod warunkiem, że jest wykonywany przez specjalistę posiadającego niezbędne certyfikaty w zakresie implantologii. Jeśli tak jest – możesz śmiało przystąpić do leczenia implantologicznego, zapraszamy do gabinetu http://usmiechzdrowia.pl/zakres-uslug/implanty-zebow

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk