przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czy każdy ból zęba zwiastuje próchnicę?

Czy każdy ból zęba zwiastuje próchnicę?

Ból zęba to dla wielu osób jedno z najbardziej nieprzyjemnych doświadczeń. Choć pierwszą myślą, która pojawia się w naszej głowie, jest próchnica, nie jest to jedyna przyczyna bólu w jamie ustnej. Istnieje wiele innych powodów, przez które mogą boleć zęby. Warto więc zgłębić tę kwestię, zanim zaczniemy panikować.

Różnorodne przyczyny bólu zęba

Próchnica to tylko jeden z powodów bólu zęba. Owszem, jest jednym z najczęstszych, ale warto znać i inne możliwości. Ból zęba może wynikać z infekcji korzenia zęba, stłuczenia zęba, wrażliwości na ciepło czy zimno, a także z problemów z dziąsłami. Nie można też zapomnieć o urazach, takich jak pęknięcie lub złamanie zęba, które mogą prowadzić do intensywnego bólu. Czasem też problem leży w wadzie zgryzu lub źle dopasowanych protezach.

U niektórych osób ból zęba może być spowodowany przez przeziębienie lub zatoki, a u innych przez zużycie szkliwa lub uszkodzone wypełnienia. Także bruksizm, czyli zgrzytanie zębami, może prowadzić do uczucia bólu. Jak widać, potencjalnych przyczyn dolegliwości bólowych dotyczących zębów jest wiele.

Kiedy warto udać się do stomatologa?

Jeśli ból zęba jest przewlekły lub szczególnie intensywny, warto skonsultować się ze stomatologiem. Nawet jeśli przyczyną nie jest próchnica, lekarz dentysta może zidentyfikować problem i zaproponować odpowiednie leczenie. Nie należy lekceważyć żadnych dolegliwości jamy ustnej, ponieważ mogą one być sygnałem poważniejszych schorzeń. Opóźnienie w konsultacji może prowadzić do komplikacji i wymagać bardziej inwazyjnego leczenia w przyszłości. Regularne wizyty u stomatologa pomogą również w wykryciu ewentualnych problemów na wczesnym etapie, zanim staną się one poważniejsze.

Choć próchnica jest częstą przyczyną bólu zęba, istnieje wiele innych możliwych powodów jego występowania. Jeśli ból jest intensywny lub długo się utrzymuje, warto aby sprawie przyjrzał się stomatolog. Oceni on sytuację, wskaże źródło bólu i zaleci odpowiednie działania, które pozwolą pozbyć się dyskomfortu.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk