przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czy mogę walczyć z bezsennością?
Bezsenność to poważna choroba, z którą boryka się coraz więcej ludzi. Jej podłoże bywa niekiedy somatyczne, związane ze schorzeniami, które wywołują dolegliwości bólowe uniemożliwiające spokojny wypoczynek. Najczęstszą przyczyną bezsenności jest jednak stres, długotrwałe napięcie psychiczne, które nie pozwala mózgowi przejść w stan odpoczynku, cały czas utrzymując go w stanie czuwania.

Przez to pojawiają się kłopoty z zasypianiem i przesypianiem całych nocy. Chory często się budzi, miewa koszmary, a rano wstaje z łóżka zmęczony i niewyspany. Co gorsza, choć przyczyny wywołujące te problemy mogą z czasem minąć, bezsenność nie zawsze mija wraz z nimi.

Czy można pokonać bezsenność?

Z bezsennością czasami trudno sobie poradzić, nie jest to jednak choroba nieuleczalna. Można z nią z powodzeniem walczyć na wiele różnych sposobów – od domowych tricków po profesjonalne terapie. W przypadku krótkotrwałych epizodów bezsenności o słabym lub umiarkowanym nasileniu, często wystarczy zadbać o komfortowe warunki wypoczynku w sypialni oraz sięgnąć po medytację relaksacyjną lub uspokajające napary ziołowe, by poradzić sobie z tym problemem. Mocno nasilona i utrwalona bezsenność wymaga przedsięwzięcia poważniejszych kroków, dlatego warto zgłosić się z tym do specjalisty, który wdroży odpowiednią terapię. W takiej sytuacji profesjonalne leczenie bezsenności jest konieczne, ponieważ długotrwałe niedobory snu mogą mieć tragiczne konsekwencje dla Twojego zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Jaki jest najlepszy sposób walki z bezsennością?

Najlepszą metodą walki z bezsennością jest terapia poznawczo-behawioralna. Polega ona na dogłębnej analizie czynników negatywnie wpływających na jakość snu, a następnie ich etapową eliminację. Głównym założeniem terapii poznawczo-behawioralnej jest wypracowanie wzorców zachowań, które gwarantują właściwą higienę snu i w konsekwencji pozwolą przywrócić mu prawidłowy rytm. Jedną z firm specjalizującą się w tym jest https://terapiabezsennosci.pl/. Takie leczenie bezsenności przynosi najlepsze efekty, ponieważ nie jest nastawione jedynie na doraźną pomoc w kłopotach ze snem, ale na długofalowe rezultaty. Innymi słowy: umożliwia pozbycie się bezsenności na dobre.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk