przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czy można leczyć zgrzytanie zębami?
Czy można leczyć zgrzytanie zębami?

Nadmierne zaciskanie zębów jest problemem dotyczącym wielu osób. Jest to nawyk powstający pod wpływem stresu lub innych czynników. Częste zgrzytanie zębami może powodować szereg problemów – nie tylko stomatologicznych. Zobacz, jak można walczyć z tym problemem!

Podczas wysiłku, bólu, skupienia, czy we śnie – zgrzytanie zębami może pojawiać się w bardzo różnych sytuacjach. Wielokrotnie powtarzane będzie prowadziło do powstawania uszkodzeń szkliwa zębów i rozwoju różnych schorzeń. Zgrzytanie zębami może także doprowadzić do pojawienia się różnych dolegliwości związanych z nadmiernym napięciem mięśni. Co robić, aby przestać zgrzytać zębami?

Fizjoterapia stomatologiczna – lekarstwo na bruksizm?

Nawykowe zgrzytanie i zaciskanie zębów są bardzo częstym problemem wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych. Jednak w leczeniu bruksizmu można także zastosować fizjoterapię stomatologiczną. Szczegóły dotyczące takich usług znajdziesz na stronie: https://rehabilitacja-kowal.pl/. Fizjoterapia i rehabilitacja stomatologiczna pozwalają rozluźnić nadmierne napięcia w okolicach stawów skroniowo-żuchwowych, co pomaga kształtować prawidłowe wzorce i zapobiega nadmiernemu zaciskaniu zębów.

Fizjoterapeuta Żernica wykorzystuje różne metody terapii bruksizmu. Leczenie takiego problemu odbywa się również we współpracy z innymi specjalistami – ortodontami i protetykami. Dzięki holistycznemu podejściu do problemu, fizjoterapia w Żernicy pozwala nie tylko łagodzić skutki bruksizmu, ale także redukować jego przyczyny.

Jak wygląda fizjoterapia stomatologiczna?

W przypadku bruksizmu wykorzystywane są różne metody rehabilitacyjne. Należą do nich techniki prowadzące do rozluźnienia mięśni żuchwy. Może się to odbywać za pomocą terapii manualnych, ćwiczeń korygujących oraz relaksacyjnych. Postępowanie terapeutyczne może też obejmować korekcje wad postawy i różnych dysfunkcji np. w okolicach kręgosłupa szyjnego.

Plan terapii tworzony jest indywidualnie dla każdego pacjenta, z uwzględnieniem jego potrzeb i różnych indywidualnych uwarunkowań. Należy jednak pamiętać, że leczenie bruksizmu jest procesem i wymaga także zaangażowania pacjenta.

Do czego prowadzi nieleczony bruksizm?

Choć zgrzytanie zębami wydaje się nie groźne, to może powodować szereg problemów zdrowotnych. Najczęściej pojawiają się uszkodzenia szkliwa i nadmierne ścieranie się zębów. Wówczas ząb staje się osłabiony i może wymagać leczenia stomatologicznego. Ścieranie się powierzchni zębów może także zmieniać ich kształt, przez co prowadzi do rozwoju wad zgryzu. Takie problemy mogą wymagać także leczenia ortodontycznego i protetycznego.

Jednak bruksizm to nie tylko dolegliwości związane z samymi zębami. Pacjenci, u których zdiagnozowano nawykowe zgrzytanie zębami, często skarżą się również na rozmaite dolegliwości bólowe. Dotyczą one głównie skroni, ale mogą pojawiać się również w innych obszarach twarzy. Dolegliwości często obejmują także okolice gardła i uszu. Ból pojawia się również w okolicach karku i kręgosłupa. U osób zgrzytających zębami występują także szumy uszne i nieprzyjemne klikanie w trakcie ruchu żuchwy.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk