Czy terapia falą uderzeniową jest bezpieczna? Gdzie mogę ją wykonać?

Umów Wizytę

Czy terapia falą uderzeniową jest bezpieczna? Gdzie mogę ją wykonać?

Grudzień 20, 2019
Terapia falą uderzeniową (SWT) to nowoczesna metoda leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego wykorzystująca fale akustyczne o niskiej częstotliwości. Fale takie wytwarza się pod wysokim ciśnieniem i w krótkim czasie, dzięki czemu są w stanie przeniknąć w głąb ciała i zregenerować zmienioną chorobowo tkankę. Terapia falą uderzeniową przynosi szybką ulgę w bólu, a także poprawia mikrokrążenie i redukuje napięcie mięśni, ma więc wiele wszechstronnych zastosowań – stąd jej rosnąca popularność.

Jakie są zalety terapii falą uderzeniową?

Największą zaletą terapii falą uderzeniową jest fakt, że szybko przynosi efekty. Cała terapia obejmuje zaledwie 3 – 4 zabiegi, ale już po pierwszym można zauważyć widoczną poprawę: znaczące zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie sprawności ruchowej. Pacjenci cenią sobie nie tylko skuteczność tej terapii, ale też wygodę i komfort zabiegów. Jest to bowiem nieinwazyjna metoda leczenia, a co za tym idzie – stosunkowo bezbolesna i całkowicie bezpieczna.

 

Jakie są wskazania do terapii falą uderzeniową?

Terapię falą uderzeniową stosuje się z powodzeniem w leczeniu większości schorzeń dotykających układ mięśniowo-szkieletowy. Zalecana jest między innymi na przewlekłą entezopatię, ostrogę piętową, zapalenie ścięgna Achillesa, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz inne przypadłości wywołujące bóle kości, mięśni i stawów. Taka terapia sprawdza się u dorosłych pacjentów w każdym wieku, odradza się ją jedynie w nielicznych przypadkach (np. kobietom w ciąży oraz osobom przechodzącym ostrą infekcję lub cierpiącym na zaawansowaną osteoporozę). Więcej na ten temat na https://www.sport-klinika.pl/terapia-fala-uderzeniowa-szybka-ulga-w-bolu-przywrocenie-sprawnosci-ruchowej/

 

Gdzie dostępna jest terapia falą uderzeniową?

Terapię falą uderzeniową oferuje między innymi w Sport Klinika w Żorach. Znajduje się tutaj najnowszej generacji sprzęt umożliwiający leczenie różnego rodzaju schorzeń w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego przy użyciu fal akustycznych. Zabiegi z wykorzystaniem tego sprzętu przeprowadzane są przez wykwalifikowany personel, więc jeśli zdecydujesz się leczenie w Sport Klinice, możesz mieć pewność, że będziesz w dobrych rękach.

Znajdź nas

Przychodnia PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin