Terapia falą uderzeniową (SWT) to nowoczesna metoda leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego wykorzystująca fale akustyczne o niskiej częstotliwości. Fale takie wytwarza się pod wysokim ciśnieniem i w krótkim czasie, dzięki czemu są w stanie przeniknąć w głąb ciała i zregenerować zmienioną chorobowo tkankę. Terapia falą uderzeniową przynosi szybką ulgę w bólu, a także poprawia mikrokrążenie i redukuje napięcie mięśni, ma więc wiele wszechstronnych zastosowań – stąd jej rosnąca popularność.

Jakie są zalety terapii falą uderzeniową?

Największą zaletą terapii falą uderzeniową jest fakt, że szybko przynosi efekty. Cała terapia obejmuje zaledwie 3 – 4 zabiegi, ale już po pierwszym można zauważyć widoczną poprawę: znaczące zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie sprawności ruchowej. Pacjenci cenią sobie nie tylko skuteczność tej terapii, ale też wygodę i komfort zabiegów. Jest to bowiem nieinwazyjna metoda leczenia, a co za tym idzie – stosunkowo bezbolesna i całkowicie bezpieczna.

Jakie są wskazania do terapii falą uderzeniową?

Terapię falą uderzeniową stosuje się z powodzeniem w leczeniu większości schorzeń dotykających układ mięśniowo-szkieletowy. Zalecana jest między innymi na przewlekłą entezopatię, ostrogę piętową, zapalenie ścięgna Achillesa, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz inne przypadłości wywołujące bóle kości, mięśni i stawów. Taka terapia sprawdza się u dorosłych pacjentów w każdym wieku, odradza się ją jedynie w nielicznych przypadkach (np. kobietom w ciąży oraz osobom przechodzącym ostrą infekcję lub cierpiącym na zaawansowaną osteoporozę). Więcej na ten temat na https://www.sport-klinika.pl/terapia-fala-uderzeniowa-szybka-ulga-w-bolu-przywrocenie-sprawnosci-ruchowej/

Gdzie dostępna jest terapia falą uderzeniową?

Terapię falą uderzeniową oferuje między innymi w Sport Klinika w Żorach. Znajduje się tutaj najnowszej generacji sprzęt umożliwiający leczenie różnego rodzaju schorzeń w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego przy użyciu fal akustycznych. Zabiegi z wykorzystaniem tego sprzętu przeprowadzane są przez wykwalifikowany personel, więc jeśli zdecydujesz się leczenie w Sport Klinice, możesz mieć pewność, że będziesz w dobrych rękach.

Więcej o zabiegach falą uderzeniową dowiedzą się państwo na

Wizyta terapeutyczna z falą uderzeniową

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk