Każdy, kto chce dbać o swoje zdrowie, musi znać wagę profilaktyki. Zapobieganie chorobom jest mniej uciążliwe i kosztowne niż leczenie. Dotyczy to szczególnie zębów – wiele osób skarży się na próchnicę, a po wyleczeniu wciąż nie dba o regularne kontrole. Czy można coś zrobić, aby najbliższa wizyta u dentysty nie skończyła się borowaniem, lecz pochwałą dobrego stanu zębów? Tak! Wystarczy zdobyć szczoteczkę soniczną.

W jaki sposób ultradźwiękowa szczoteczka rozprawia się z zanieczyszczeniami?

Szczoteczki soniczne są oparte na najnowszej technologii, która pozwala najskuteczniej czyścić zęby oraz zapobiegać próchnicy i chorobom przyzębia. To nowszy wariant szczoteczek elektrycznych. Generują fale dźwiękowe, które wprawiają w ruch włókna szczoteczki. Sposób ich działania pozwala usunąć kilka razy więcej bakterii niż zwyczajna szczoteczka!

Drgania łączą się z ruchami wymiatającymi, a dodatkowo zachodzi dynamiczny przepływ cieczy pomiędzy zębami. Efekt kawitacji sprawia, że w sąsiedztwie szczotkowanych zębów powstają liczne bąbelki o mikroskopijnej średnicy – to one czyszczą najtrudniej dostępne miejsca i zapobiegają tworzeniu się osadów i kamienia.

Czy różnica między szczoteczką soniczną a tradycyjną jest zauważalna?

Niemal każdy, kto zdecydował się na szczoteczkę soniczną, zauważa poprawę stanu zdrowia zębów, ich wyglądu lub samej rutyny szczotkowania. Tylko ona może nas zwolnić z obowiązku nitkowania przestrzeni międzyzębowych. Dłonie nie męczą się, dzięki czemu łatwiej przestrzegać zalecenia dotyczącego czasu mycia zębów (2 minuty). Codzienna higiena staje się bardziej efektywna, a płytka bakteryjna znacznie zredukowana. Szczoteczka soniczna pozwala zlikwidować przebarwienia bez specjalistycznego zabiegu – wymaga to jedynie 2 tygodni cierpliwości.

Zobacz jak wybrać Dentystę – https://pramed.pl/aktualnosci/jak-wybrac-stomatologa-i-protetyka-czym-sie-kierowac/

Co można powiedzieć o bezpieczeństwie takich szczoteczek?

Nie ma żadnego powodu do obaw, że szczoteczka soniczna uszkodzi szkliwo. To najdelikatniejsze narzędzie do czyszczenia zębów! Włosia nie należy dociskać do szkliwa, lecz delikatnie je przykładać – technologia wykona całą pracę. Użytkownicy szczoteczek sonicznych nie doświadczają zwiększonej nadwrażliwości zębów i dziąseł, jeżeli wybiorą odpowiednie końcówki. Delikatny masaż dziąseł, który wykonują niektóre szczoteczki, może długotrwale poprawić ich stan zdrowia. Lepsze ukrwienie wspiera bowiem regenerację tkanek.

Dla kogo szczoteczka soniczna będzie właściwa?

Szczoteczka soniczna jest odpowiednia dla wszystkich – również dla osób z aparatami ortodontycznymi, implantami i plombami. Można ją polecić nawet dzieciom. Przede wszystkim korzystają z niej osoby, którym zależy na długotrwałym zdrowiu i estetyce uśmiechu. Zwiększona skuteczność mycia zębów sprawia, że jest to idealne narzędzie dla pacjentów z chorobami przyzębia i po leczeniu protetycznym. Szczoteczka soniczna to wieloletnia inwestycja w zdrowie.

Co jeszcze może nam dać szczoteczka soniczna?

Dodatkowe korzyści ze stosowania takiej szczoteczki mogą obejmować:

  • zmniejszenie suchości w ustach
  • zmniejszenie objawów nawracających stanów zapalnych
  • rzadsze krwawienie dziąseł
  • usunięcie przykrego zapachu z ust
  • zmniejszone ryzyko chorób błony śluzowej.

Trudno zastanawiać się dłużej – wszystko wskazuje na to, że warto kupić szczoteczkę soniczną. Jednorazowy koszt zwróci się, gdy z jej powodu unikniemy drogiego leczenia stomatologicznego. Z jednej szczoteczki sonicznej może ponadto korzystać cała rodzina, jeśli kupimy oddzielną końcówkę dla każdej osoby.

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną?

Wysokiej jakości szczoteczkę soniczną, możesz kupić bezpośrednio w sklepie internetowym Oclean.pl.
Oclean to submarka Xiaomi, która tworzy szczoteczki do pielęgnacji jamy ustnej. Na stronie znajdziesz urządzenia w świetnej cenie i bardzo wysokiej jakości.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk