przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czy warto zapisać się na psychoterapię online?

Czy warto zapisać się na psychoterapię online?

Czy warto zapisać się na psychoterapię online?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje pomocy psychologicznej, która jednak nie jest na równi dostępna dla wszystkich. Ci, którzy żyją w miastach, szczególnie tych dużych, są w stanie znaleźć pracujących i przyjmujących specjalistów – jednak nierzadko się zdarza, że takie osoby nie mają miejsc w swoich terminarzach. Z kolei osoby żyjące w małych miastach czy na wsiach muszą radzić sobie inaczej. Nic więc dziwnego, że konsultacja psychologiczna online staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Co warto jednak wiedzieć, szukając psychoterapeuty online?

1. Gdzie szukać pomocy psychologicznej – gdzie się zgłosić?

2. Jak znaleźć się na terapii online – co trzeba zrobić aby się zapisać?

3. Psychoterapia dla dorosłych online – na czym polega psychoterapia online?

4. Terapia online a na miejscu – jakie są różnice w obu tych opcjach?

5. Psychoterapeuta online – gdzie szukać dobrych specjalistów w internecie?

Gdzie szukać pomocy psychologicznej – gdzie się zgłosić?

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy to często można zgłaszać się do szpitali, przy których działają gabinety psychologiczne lub jakiś specjalista przyjmuje pacjentów w określone dni. W większych czy średnich miastach można zdecydować się na zapisanie się do specjalisty mającego oddzielny gabinet, jednak warto mieć świadomość, że ze względu na dużą ilość chętnych, taka osoba pierwsze wolne terminy może mieć dopiero za kilka miesięcy. Dobrą alternatywą są więc konsultacje online. 

Jak znaleźć się na terapii online – co trzeba zrobić aby się zapisać?

Czy psychoterapia dla dorosłych online jest dostępna dla każdego? Żeby umówić się na wizytę z psychologiem online, potrzebujesz znaleźć interesującego cię specjalistę i jego stronę oraz wypełnić odpowiedni formularz zapisu na konsultację wraz z wyborem pasującej daty spotkania. Podczas zapisu podaje się nie tylko swoje imię czy nazwisko oraz numer telefonu i email, ale także można podać jakieś dodatkowe informacje. 

Psychoterapia dla dorosłych online – na czym polega psychoterapia online?

Na czym polega konsultacja online z psychoterapeutą? Wbrew pozorom chodzi w niej o dokładnie to samo, co w psychoterapii indywidualnej prowadzonej stacjonarnie. Co więcej, jak pokazują badania, konsultacje online są tak samo skuteczne jak wersja stacjonarna a poza tym dają więcej swobody, komfortu i anonimowości. A często to są właśnie te cechy, które przeważają u pacjenta czy wybierze się i poprosi o pomoc czy też tego nie zrobi. 

Terapia online a na miejscu – jakie są różnice w obu tych opcjach?

A jakie mogą być różnice między terapią prowadzoną online a tą, która prowadzona jest na miejscu w gabinecie psychoterapeuty? W zasadzie jedyną różnicą jest forma rozmowy – podczas spotkania stacjonarnego można porozmawiać z psychoterapeutą twarzą w twarz co jest opcją bardziej intymną i psychoterapeuta jest w stanie wychwycić więcej z mimiki czy z tego, w jaki sposób się poruszasz, jaka jest mowa twojego ciała. 

Psychoterapeuta online – gdzie szukać dobrych specjalistów w internecie?

Gdzie znaleźć dobrego psychologa online bądź psychoterapeutę? Rozwiązań jest wiele, ale chyba opcją najswobodniejszą będzie po prostu poszukanie specjalistów przez internet. W ten sposób będziesz w stanie znaleźć informacje na temat tego, jakie formy psychoterapii są dostępne w danym miejscu (np. psychoterapia dorosłych, dzieci, par) ale także będziesz w stanie dowiedzieć się ile kosztuje jedna sesja i w jaki sposób oceniają danego specjalistę wcześniejsi jego pacjenci. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk