przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czy wszywka alkoholowa Esperal jest skuteczną metodą w walce z nałogiem alkoholowym?

Czy wszywka alkoholowa Esperal jest skuteczną metodą w walce z nałogiem alkoholowym?

Wszywka alkoholowa Esperal jako terapia awersyjna wzbudza wstręt i awersję do tych alkoholu

Walka z nałogiem alkoholowym rozgrywa się często na wielu płaszczyznach. Dość dużą rolę w skutecznym pozbyciu się chęci nadmiernego spożywania alkoholu odgrywa psychika osoby uzależnionej. Dobrym sposobem jest skorzystanie z pomocy psychologa, lub też psychiatry jednakże osoby cierpiące na alkoholizm mogą skorzystać z jeszcze jednej pomocniczej metody walki z chorobą alkoholową. Taką pomocą może być wszywka alkoholowa Esperal Kraków. Jest to lek na alkoholizm wszywany podskórnie osobie uzależnionej, chętnej i zmotywowanej podjąć trudną walką z nałogiem.

Walka z nałogiem alkoholowym

Pomimo stereotypowej opinii większości, walkę z uzależnieniem od alkoholu alkoholowym nie zaczyna się od razu od leczenia. Wszystko rozpoczyna się od uświadomienia sobie problemu przez osobę cierpiącą na alkoholizm. Oczywiście kompleksowe leczenie, odgrywa duże znaczenie w późniejszym, lecz chcąc prawidłowo dobrać terapię, trzeba dobrze poznać pacjenta oraz właściwie zdiagnozować szkody, jakie alkohol wyrządził w jego organizmie. Narządem, który najbardziej cierpi podczas nadużywania alkoholu jest wątroba. Zdarza się, że dość duże szkody są wyrządzone również w trzustce, która jest narządem, który trudno później przywrócić do dobrej formy.

Wszywka alkoholowa Esperal jest to jedna z najskuteczniejszych metod awersyjnych walki z nałogiem alkoholowym, na którą z roku na rok decyduje się coraz większa ilość osób. Warto jednak podkreślić, że pomimo zaszycia osoba uzależniona w trakcie całościowej terapii, ale i tuż po niej powinna czuć silną chęć walki z nałogiem alkoholowym. Tylko wtedy terapia antyalkoholowa przyniesie oczekiwane produkty, a uzależniony poradzi sobie z nałogiem i wróci do normalnego życia bez uzależnień.

Czy wszywka alkoholowa Esperal może być refundowana na NFZ?

Gdy osoba uzależniona jest już prawidłowo zdiagnozowana i wiemy, w jakiej jest ogólnej kondycji psychofizycznej, dopiero po tym może nastąpić decyzja o podjęciu odpowiedniej (dostosowanej indywidualnie) terapii. Dużo osób, które planują zdecydować się na terapię Esperalem zastanawiają się nad tym, czy wszywka alkoholowa Esperal może zostać zrefundowana na NFZ, czy niezbędne będzie sfinansowanie terapii ze środków własnych. Niestety na chwilę obecną terapia Esperalem nie jest refundowana i nic nie wskazuje na to, żeby w przyszłości coś się zmieniło. Nie powinniśmy się jednak zniechęcać do tej metody ponieważ przeliczając w skali roku ilość pieniędzy wydawanych na alkohol, a wydanych jednorazowo na wszywkę alkoholową – jest to zdecydowanie bardziej opłacalne. Dodatkowo terapia Esperalem ma dużo sprzymierzeńców, również w środowisku lekarskim.

Czy terapia Esperalem jest skuteczna?

Wokół wszywki alkoholowej Esperal krąży wiele historii. Wielu specjalistów, którzy zajmują się terapią leczenia alkoholizmu twierdzą, że nie jest to stricte lekarstwo na alkoholizm, gdyż podstawową funkcją wszywki alkoholowej jest raczej oddziaływanie z pogranicza psychologii. Esperal nie leczy z nałogu alkoholowego, lecz w swoim założeniu ma wzbudzić wstręt do spożywania alkoholu, spowodowanego nieprzyjemnymi objawami, które występują jeżeli osoba zaszyta napije się alkoholu.

Model działania wszywki alkoholowej jest niezwykle łatwy. Wszywka alkoholowa skutecznie blokuje trawienie alkoholu, czego efektem w bardzo krótkim czasie w organizmie osoby zaszytej zaczyna wydzielać się tzw. kwas octowy, powodujący mnóstwo nieprzyjemnych objawów, które zdecydowanie zniechęcają do spożywania alkoholu. Po spożyciu napojów wysokoprocentowych (jeżeli osoba ma zaimlnatowaną wszywkę alkoholową) mogą wystąpić:

  • Nudności i wymioty,
  • silne bóle głowy, 
  • zaczerwienienie twarzy,
  • duszności,
  • stany lękowe.

Można zatem zaobserwować, że Pacjent, który stosuje terapię awersyjną Esperalem w walce z alkoholizmem rzucana na głęboką wodę. Spowodowane jest to faktem, że musi ona w 100% powstrzymać się od spożywania nawet niewielkiej ilości alkoholu.

Jednocześnie wszywka alkoholowa Esperal nie okaże się cudownym remedium na uszkodzoną często wieloletnim piciem wątrobę. Lek Esperal nie powstrzyma też specyficznej dla wielu osób uzależnionych, agresji poalkoholowej. Wszywka może tylko w znaczny sposób uprzykrzyć spożywanie napojów alkoholowych, pełniąc funkcję pewnego rodzaju straszaka przed nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Esperal jest metodą na pograniczu psychologicznej, ponieważ działa stricte na psychikę osoby uzależnionej. Osobie zaszytej powinien wyrobić się nawyk, że jeżeli się napije, będzie czuła się okropne, doskwierać jej będzie masa nieprzyjemnych objawów, a takie samopoczucie nie jest tego warte. Dlatego najczęściej alkoholicy przestają sięgać do kieliszka. 

Mocne strony wszywki alkoholowej Esperal

Prawidłowo zaimplantowany Esperal – nawet jeżeli sam w sobie nie jest lekarstwem – tylko terapią awersyjną skupioną szczególnie na doznaniach alkoholika i obawie nieprzyjemnych objawów po wypiciu alkoholu jest jednym z najskuteczniejszych pomocy w procesie leczenia alkoholizmu. Właściwie prowadzona kompleksowa terapia, łącząca w sobie wykorzystanie Esperalu oraz spotkania z psychologiem uzależnień, zasadniczo zwiększa szanse na finalny sukces walki z nałogiem.

Warto również zaznaczyć, że cena wszywki alkoholowej Esperal jest dość niska. Szczególnie gdy porównamy ją do wielu innych metod walki z chorobą alkoholową. Zwykle kosztuje ona kilkaset złotych, a w organizmie pacjenta może przebywać nawet cały rok. 

Należy zauważyć również, że występuje mała ilość przeciwwskazań do wykonania zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal. 48 godziny przed wizytą w specjalistycznym gabinecie trzeba być całkowicie trzeźwym, a rozmowa z lekarzem przeprowadzana każdorazowo przed zabiegiem musi potwierdzić brak różnego rodzaju przeciwwskazań, wśród których można wymienić: 

  • reakcje alergiczne na aktywny składnik leku: Disulfiram,  
  • interakcję z niektórymi stosowanymi lekami (wykluczone po wywiadzie lekarskim).
  • schorzenia sercowo-krążeniowe, w tym nadciśnienie tętnicze,
  • nietrzeźwość.

Ostatnim dość istotnym atutem zabiegu zaszycia Esperalu jest całkowity brak wpływu Esperalu na funkcje poznawcze pacjenta. Dla mnóstwa osób, które zmagają się z uzależnieniem od alkoholu odgrywa to istotne znaczenie, któremu wszywka alkoholowa wychodzi naprzeciw.

Satysfakcja pacjentów stosujących wszywkę alkoholową Esperal

Wiele osób korzystających z zabiegu zaszycia jest mocno zadowolonych z tego, że zdecydowali się na zabieg implantacji Esperalu.  Zdarzają się osoby, które po zakończeniu działania leku Esperal decydują się na następny zabieg, gdyż według nich Esperal jest bardzo skuteczną metodą powstrzymującą ich od picia alkoholu. Mnóstwo pacjentów twierdzi, że to właśnie dzięki wszywce alkoholowej Esperal dostali szansę na normalne życie bez nałogu. Zdarzają się osoby, które po pierwszym zabiegu implantacji Esperalu są już na tyle uprzedzone i odzwyczajone od spożywania napojów alkoholowych, że nie potrzebują kolejnych zabiegów.

1 Comment

  • Znalezienie tego bloga było dla mnie jak odkrycie skarbu – jego wysoka jakość treści, klarowna prezentacja i zaangażowanie w dostarczanie wartości dla czytelników sprawiają, że chcę spędzać tutaj godziny, wchłaniając każde słowo i czerpiąc inspirację do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk