przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czym jest biała dieta?
Każda osoba, której zależy na śnieżnobiałym uśmiechu musi pamiętać o konieczności wyleczenia wszystkich ubytków przed wykonaniem zabiegu. Kolejną kwestią jest trzymanie się określonego jadłospisu. Decydując się na wybielanie zębów w takim mieście jak Poznań, z całą pewnością zostaniemy poinformowani o tzw. “białej diecie”, na którą musimy przejść. Na czym dokładnie polega i jak długo należy się do niej stosować?

Założenia “białej diety”

Choć w procesie wybielania używa się obecnie wyjątkowo skutecznych preparatów i technologii, samo wykonanie zabiegu to jedynie pierwszy krok na drodze do osiągnięcia wymarzonego uśmiechu. Na stan naszych zębów oraz ich wygląd ogromy wpływ ma to co jemy i pijemy. Istnieje szereg potraw, które są znane ze swoich właściwości barwiących. Niejednokrotnie to właśnie ich częste spożywanie może być przyczyną przebarwień, które następnie skłaniają nas do wykonania zabiegu wybielania. O jakich produktach mowa? Produktami zawierającymi wyjątkowo silne barwniki są m.in. czerwone wino, kawa, czarna herbata, buraki, owoce leśne oraz aronia. Jakie będą zatem założenia “białej diety”?

  • Jak sama nazwa wskazuje, w jadłospisie powinny znaleźć się wyłącznie produkty w białym kolorze lub innym jasnym.
  • “Biała dieta” bazuje przede wszystkim na nabiale, mięsie drobiowym, owocach morza, ryżu, jasnym pieczywie, białej fasoli, ziemniakach, bananach itp.
  • Planując posiłki należy oczywiście pamiętać o tym, aby były one dobrze zbilansowane i pełnowartościowe.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat “białej diety”?

Decydując się na wybielanie zębów w takim mieście jak Poznań, zostaniemy dokładnie poinformowani odnośnie czasu trwania diety. Absolutnym minimum jest 48 godzin. W tym czasie nie powinniśmy spożywać żadnych produktów spożywczych o ciemnym zabarwieniu. Wielu stomatologów radzi, aby utrzymać białą dietę przez okres 3 tygodni. Dzięki temu, wyeliminujemy ryzyko pojawienia się osadów w okresie, gdy szkliwo jest najbardziej na nie narażone. Warto pamiętać, że dla zębów szkodliwe są zarówno naturalne, jak i sztuczne barwniki. Co istotne, w ciągu 2 godzin po zakończeniu zabiegu nie należy pić ani jeść. Możliwe jest wyłącznie spożywanie wody. Oprócz tego, nie wolno myć zębów, ani żuć gumy.

Decydując się na przedłużenie białej diety możemy liczyć na wzmocnienie efektu wybielania. Warto rozważyć całkowitą rezygnację z niektórych produktów silnie barwiących lub ewentualnie ich znaczne ograniczenie. Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem dużo dłużej.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości gabinetu PrimaDent z Poznania.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk