przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czym jest i jakie jest zastosowanie ozonatorów?

Czym jest i jakie jest zastosowanie ozonatorów?

Jakość powietrza, jakim oddychamy na co dzień, ma duże znaczenie dla własnego zdrowia oraz nastawienia. Niestety nie jedynie skażone powietrze na zewnątrz nam zagraża. Także to, jakie jest we własnych wnętrzach oraz biurach jest pełne mikroorganizmów, pleśni oraz alergenów, jakie powodują mnóstwo szkodliwych zaburzeń. Na szczęście jest dziś mnóstwo sposobów na to, aby poprawić jakość powietrza w domu, natomiast najlepszym z nich jest tytułowy ozonator powietrza.

Co to jest ozonator?

Ozonator, odmiennie generator ozonu. Ozon, jaki jest w dowolnym mieszkaniu jest niezwykle dobry wpływ na jakość powietrza do oddychania. Narzędzie produkuje gaz, składający się z trójatomowych części o niezwykle silnych właściwościach, jakie po rozproszeniu w powietrzu niszczą zarazki, bakterie, mikroorganizmy i grzyby. Ozon odkryty został w 1840 roku. Przede wszystkim ma niezwykle trwałe zdolności antyseptyczne, jakie są stosowane często do odkażania wody pitnej i oczywiście filtrowania powietrza.

Ozonator – co zapewnia jego stosowanie?

Ozon wywarzany poprzez ozonator to odmiana tlenu o silnych właściwościach sterylnych. Został odkryty oraz określony w 1840 roku. Spowodował zaciekawienie wielu uczonych, w tym polskiego fizyka oraz chemika Karola Olszewskiego. Uczeni błyskawicznie poznali jego wartości. Okazało się, iż ozon jest jednym spośród najlepszych znanych środków dezynfekcyjnych. Jego działanie antyseptyczne jest około 50 razy lepsze od chloru, dlatego wykorzystuje się go do antyseptyki wody spożywczej.

Ozonatory często sprzedawane

Konstruktorzy oraz wytwórcy ozonatorów powietrza wykorzystują regularnie płytki ceramiczne z nadrukowaną ścieżką metalową. Owe elektrody wytwarzają ozon, jednak także odpowiednie ilości wielotlenków azotu. Powszechnie powodują one białą mgłę w miejscu gdzie funkcjonuje ozonator powietrza. Mierniki stężenia ozonu wykazują łączną ilość ozonu oraz wielotlenków azotu. Tak niestety są sporządzone – wielotlenki oraz ozon zajmują tę samą długość fali. Więc nie wolno, przy ustalaniu skuteczności takich ozonatorów kierować się oznaczeniami miernika – efekty są często kilkakroć zawyżone.

Czemu należałoby mieć ozonator domowy?

Temat niskiej jakości powietrza w naszych miastach powraca do nas jak bumerang przeważnie w czasie okresu grzejnego. Wówczas to oczywiście kłopot staje się zauważalny gołym okiem, natomiast chodzi właśnie o smog. Oczyszczacz powietrza do 1000 złotych to doskonały dobór, by zadbać o świeże powietrze zimą. Natomiast kiedy kończy się czas na palące kominki, kłopot klasy powietrza zupełnie nie znika.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk