przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Czym jest masaż perełkowy?
Kąpiel perełkowa to jeden z podstawowym zabiegów oferowanych przez gabinety fizykoterapeutyczne. Na czym polega i czym się charakteryzuje? Poznaj zalety masażu perełkowego i dowiedz się, na jakie schorzenia pomaga.

Masaż perełkowy – co to takiego?

Masaż perełkowy to wodny zabieg leczniczy, który wykonywany jest w wannie, która posiada specjalne dysze pozwalające na dostarczanie gazu pod ciśnieniem. Wytwarzane bąbelki delikatnie masują całą skórę pobudzając naczynia krwionośne do pracy. Zabieg ten jest bardzo przyjemny i odprężający.

Przebieg zabiegu

Kąpiel lecznicza odbywa się najczęściej w gabinetach fizykoterapii. Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent powinien dokładnie umyć swoje ciało oraz usunąć wszelkie obecne na nim akcesoria – biżuterię, zegarek itp. Następnie należy upiąć wysoko włosy bądź schować je pod specjalnym czepkiem, w takim sposób, aby kosmyki nie dostały się do wody. Kąpiele lecznicze trwają zazwyczaj od 15 do 20 minut. Optymalna temperatura wody, która najlepiej wpływa na organizm to około 37°C. Wytwarzane pęcherzyki powietrza masują skórę poprawiając jej ukrwienie nawet o 115%. Aby efekty były widoczne i odczuwalne, kąpiel należy powtarzać codziennie bądź co drugi dzień. Cała terapia to około 15 kąpieli. Podczas zabiegu można dodać do wody różnego rodzaju olejki eteryczne, które będą stanowiły element aromaterapii.

Domowy masaż perełkowy

Na rynku obecne są specjalne maty do masażu perełkowego, dzięki którym zabieg ten można przeprowadzać w domowych warunkach. Wysokiej jakości produkt znajdziesz w sklepie Ronomed. Dzięki niemu możesz korzystać z odprężających właściwości kąpieli w zaciszu własnego domu. Maty do masażu perełkowego są łatwe w czyszczeniu i posiadają regulację intensywności.

Zalety masażu perełkowego

Masaż przede wszystkim pozytywnie oddziałuje na układ krążenia, a także na tkankę tłuszczową. Skutecznie redukuje cellulit i ujędrnia skórę sprawiając, że staje się ona gładka i zdrowsza. Zabieg tego typu znacznie wzmacnia układ odpornościowy i stymuluję metabolizm. Dodatkowo hamuje powstawanie nieestetycznych żylaków, a także wykazuje właściwości przeciwbólowe. Bąbelki działają odprężająco, co znacznie zmniejsza poziom stresu i poprawia nastrój.

Masaż perełkowy – dla kogo?

Z masażu perełkowego mogą korzystać osoby w każdym wieku. Polecany jest on szczególnie przy zaburzeniach układu nerwowego i chorobach serca. Korzystać z niej powinni także pacjenci, którzy borykają się z bezsennością i niezaawansowaną miażdżycą.

Przeciwwskazania do masażu perełkowego

Niestety, nie wszyscy mogą korzystać z tego rodzaju zabiegu hydroterapii. Przeciwwskazaniami są problemy skórne – stany ropne skóry, a także niewydolność krążeniowo–oddechowa. Kąpiele tego typu są również zakazane dla kobiet w ciąży oraz w trakcie menstruacji. Zabieg odradza się również osobom cierpiącym na choroby zakaźne oraz zakażenia grzybicze.

Masaż perełkowy oprócz właściwości leczniczych jest również bardzo przyjemny. Podczas kąpieli ciało relaksuje się i pozwala na odprężenie. Jest to przyjemność, na którą można pozwolić sobie także w zaciszu swojego domu.

Zapraszamy do naszego centrum rehabilitacji, znajdą tu państwo masaże sportowe i klasyczne, więcej na

https://pramed.pl/rehabilitacja-i-fizjoterapia-szczecin/masaze/

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk