przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej wykonywane są profilaktycznie, aby uniknąć większych problemów ze zdrowiem zębów lub dziąseł. W jej zakres wchodzi również leczenie drobnych ubytków, które zwykle można przeprowadzić podczas jednej wizyty w gabinecie. Czym jest stomatologia zachowawcza Łódź i jakie zabiegi oferuje?

Profilaktyka zdrowia jamy ustnej

Głównym zadanie stomatologii zachowawczej jest zapobieganie chorobom zębów oraz dziąseł. W praktyce w jej zakres wchodzą zabiegi profilaktyczne, które przyczyniają się do poprawy higieny jamy ustnej. Można wśród nich wyróżnić usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów, fluoryzację czy w przypadku dzieci – lakowanie. Stomatologia zachowawcza skupia się również na edukowaniu pacjentów w zakresie tego, jak powinni dbać o zdrowie zębów i prawidłową higienę jamy ustnej każdego dnia.

Większość zabiegów można przeprowadzić w niemal każdym gabinecie dentystycznym, jednak w głównej mierze wykonywane są one prywatne, a nie na NFZ. Warto wybrać się na konkretny zabieg przynajmniej raz na pół roku. Wcześniej jednak należy skonsultować się z lekarzem bądź higienistką stomatologiczną.

https://pramed.pl/aktualnosci/powody-dla-ktorych-warto-pic-kolagen/

Leczenie drobnych ubytków

Stomatologia zachowawcza Łódź skupia się również na leczeniu drobnych ubytków próchnicznych, które mogą występować u osób w każdym wieku. Zwykle widoczne są one dla lekarza stomatologa podczas wizyty profilaktycznej, jaka powinna mieć miejsce raz na pół roku. Czasami ubytek jest tak niewielkich rozmiarów, że nie wymaga przeprowadzania specjalistycznego leczenia, natomiast nieco większe zmiany można usunąć już na jednej wizycie.

Pacjenci powinni często odwiedzać lekarza dentystę, gdyż daje to szansę na wyleczenie zębów, zanim jeszcze pojawią się dolegliwości bólowe. Ubytki niewielkich rozmiarów często są niezauważalne dla pacjenta, zwłaszcza w przypadku nieco dalej położonych zębów. Obecnie stomatologia zachowawcza bazuje na bezbolesnych metodach leczenia niewielkich ubytków, dlatego wizyty u stomatologa z pewnością nie należy się bać.

Rola stomatologii zachowawczej w życiu pacjentów

Z roli, jaką w naszym życiu odgrywa stomatologia zachowawcza, często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Zwróćmy uwagę na to, że codzienna higienizacja nie jest wystarczająca, jeśli chcemy zachować piękny, biały uśmiech na długie lata. Musimy również regularnie usuwać złogi kamienia nazębnego oraz stosować preparaty, których rolą jest wzmocnienie szkliwa. Dzięki temu nasze zęby są lepiej chronione przed bakteriami, powodującymi próchnicę, a także choroby dziąseł. Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej zazwyczaj wykonuje lekarz, choć część z nich może też przeprowadzić higienistka stomatologiczna – na przykład lakowanie zębów czy ściąganie kamienia. Warto dodać, że zabiegi zachowawcze są bezbolesne, natomiast w znaczący sposób poprawiają kondycję naszych zębów. Warto je przeprowadzać regularnie, aby zadbać o swój uśmiech, a także ustrzec się przed poważnymi chorobami, jakimi są na przykład próchnica zębów czy paradontoza. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk