przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czym leczyć rozstępy?

Czym leczyć rozstępy?

Rozstępy to zmora wielu kobiet. Pojawiają się nie tylko w ciąży. Rozstępy mogą stanowić mało estetyczną pamiątkę po okresie dojrzewania lub efekt uboczny wahania wagi. Obawiają się czerwonymi lub białymi pręgami na udach, brzuchu, piersiach. Ich skuteczne pozbycie się nie należy do najłatwiejszych zadań. Mimo że na rynku nie brakuje kremów na rozstępy i innych domowych metod, to nadal największą skuteczność mają zabiegi medycyny estetycznej. Jakie? Które zapewniają powodzenie?

Rozstępy – zmora kobiecego ciała

Rozstępy często bywają przyczyną wielu kompleksów. Kobiety, u których się pojawiają, wstydzą się wizyt na basenie czy plaży, a często też niechętnie pokazują się w stroju Ewy własnemu mężczyźnie. Najczęściej rozstępy są efektem ciąży. Po urodzeniu dziecka pojawiają się na piersiach i brzuchu. Nierzadko jednak białe lub czerwone pręgi na skórze widoczne są u młodych, szczupłych dziewczyn. Niewiele mają więc one wspólnego ze zmienianiem się ciała w trakcie ciąży. W takich przypadkach winą za rozstępy należy obarczyć zbyt szybki przyrost wagi, zwiększenie się masy mięśniowej, zaburzenia hormonalne. Prowadzi to do problemów z produkcją włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają za prawidłową budowę i elastyczność skóry.

Jak wyglądają rozstępy?

Rozstępy na skórze bardzo łatwo zauważyć. Ich wygląd przechodzi kilka faz. W tej pierwszej – zapalnej rozstępy przybierają czerwony lub fioletowy kolor. Jeśli na tym etapie zacznie walczyć się z pręgami na udach, pośladkach czy piersiach, to ma się największe szanse powodzenia. Rozstępy w fazie zapalnej zwalczyć mogą nawet specjalne kremy dostępne w drogeriach. Preparaty cofną zachodzące zmiany i nie dopuszczą do utrwalenia białych kresek. Jeśli rozstępów nie zacznie się leczyć w fazie zapalnej, to po kilku miesiącach przekształcają się w trwałe perłowe blizny. Ich usunięcie domowymi sposobami, jest praktycznie niemożliwe. Tzw. „piętna wstydu” można leczyć wtedy jedynie w gabinetach medycyny estetycznej.

Jak leczyć rozstępy w gabinecie lekarza medycyny estetycznej?

Zabiegów medycyny estetycznej na rozstępy nie brakuje. Panie mogą zdecydować się np. na radiofrekwencję mikroigłową, ablacyjny laser frakcyjny czy mezoterapię igłową. Medycyna estetyczna stale jednak szuka nowych rozwiązań walki z perłowymi bliznami. Jednym z najnowszych rozwiązań, jakie proponuje, jest mezoterapia kolagenowa. Z tego sposobu leczenia rozstępów skorzystać można w warszawskiej klinice Miracki.

Mezoterapia kolagenowa – dlaczego jest skuteczna?

Kolagen jest niezwykle ważnym dla organizmu białkiem. Stanowi on jeden z podstawowych budulców skóry. To właśnie on odpowiada za jej witalność, gładkość i jędrność. W przypadku, gdy go zabraknie, na skórze mogą pojawić się m.in. rozstępy. Kolageny w skórze zaczyna brakować zarówno ze względu na starzenie się organizmu, jak i z innych przyczyn. Mezoterapia kolagenowa do poradzenia sobie z jego brakiem wykorzystuje preparat Nithya, który zawiera czysty kolagen typu I. jego zadaniem jest w sposób naturalny uzupełnić ubytki.

3 kroki do pozbycia się rozstępów

W warszawskiej klinice Miracki pacjentki od pozbycia się rozstępów dzielą jedynie 3 kroki. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie konsultacji wstępnej. Ma ona na celu zakwalifikowanie do zabiegu mezoterapii kolagenowej. Konieczne jest m.in. wykluczenie przeciwwskazań, do których zalicza się:

  • Ciąża i okres laktacji.
  • Nowotwory.
  • Choroby autoimmunologiczne.
  • Stan zapalny skóry.
  • Opryszczka.
  • Aktywny trądzik.

W czasie pierwszej wizyty, na którą można umówić się na: https://klinikamiracki.pl/kontakt/ ustalany jest ten plan leczenia i ilość zabiegów, jaką trzeba wykonać. Kolejnym etapem jest już właściwy zabieg. Zaczyna się od posmarowania skóry kremem znieczulającym, a potem obejmuje wstrzyknięcie preparatu Nithya pod skórę, za pomocą cienkiej igły. Zabieg trwa 10-30 minut. Z racji naturalności preparatu nie wywołuje on alergii i po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności. Standardowa kuracja składa się z 2-3 zabiegów, przeprowadzonych co 2 tygodnie. Po zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja. Ostatnim krokiem likwidowania rozstępów mezoterapia kolagenową jest wizyta kontrolna, w której czasie lekarz ocenia osiągnięte efekty i stan skóry.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk