przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Czym są wkładki ortopedyczne i kiedy je stosujemy ?

Czym są wkładki ortopedyczne i kiedy je stosujemy ?

Wkładki ortopedyczne, choć niewielkie, mogą mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Są to specjalistyczne akcesoria do butów, zaprojektowane z myślą o poprawie komfortu chodzenia, wsparciu stóp oraz leczeniu i zapobieganiu różnorodnym schorzeniom ortopedycznym. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób spędza długie godziny na nogach, borykając się przy tym z bólem i dyskomfortem, wkładki ortopedyczne stanowią nieocenioną pomoc.

Czym są wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne to innowacyjne rozwiązanie dla osób poszukujących wsparcia i ulgi w dolegliwościach związanych z aparatem ruchu. Projektowane z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników, te specjalistyczne wkładki do butów znacząco przyczyniają się do poprawy komfortu chodzenia, odciążając stawy oraz poprawiając rozkład ciężaru ciała. Skutecznie zwalczają ból stóp, kolan, bioder i kręgosłupa, jednocześnie korygując postawę i zapobiegając kontuzjom oraz zmianom zwyrodnieniowym. Dzięki nim, możliwe jest nie tylko łagodzenie istniejących dolegliwości, ale także profilaktyka przyszłych problemów, co czyni wkładki ortopedyczne niezastąpionym elementem codziennej troski o zdrowie aparatu ruchu.

Wkładki ortopedyczne kiedy powinniśmy je stosować?

Wkładki ortopedyczne stanowią skuteczne rozwiązanie dla osób borykających się z różnorodnymi problemami stóp, wadami postawy czy deformacjami. Ich stosowanie jest szczególnie wskazane w przypadku występowania płaskostopia, zarówno podłużnego, jak i poprzecznego, co przyczynia się do niewłaściwego rozkładu ciężaru ciała i może prowadzić do dalszych komplikacji zdrowotnych. Osoby cierpiące na schorzenia takie jak lordoza, kifoza piersiowa, kolana koślawe, ostroga piętowa, palce młotkowate, haluksy, a także te zmagające się z chorobami stawów i kręgosłupa, z pewnością docenią korzyści płynące z używania wkładek.

Wkładki ortopedyczne pomagają również w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej i stopy wrażliwej, oferując niezbędną ochronę i zmniejszając ryzyko urazów. Nadmierna supinacja i pronacja, czyli nienaturalne wygięcia stopy na zewnątrz lub do wewnątrz, również mogą być korygowane dzięki specjalnie zaprojektowanym wkładkom, które wspierają prawidłową biomechanikę chodzenia. Wkładki ortopedyczne są więc nieocenionym wsparciem dla zdrowia i komfortu, rekomendowanym osobom z dolegliwościami stóp i aparatu ruchu, zapewniającym ulgę i poprawę jakości życia.

Jak wybrać wkładki ortopedyczne do butów?

Wybór wkładek ortopedycznych jest kluczowym elementem w dbaniu o zdrowie stóp i całego układu ruchu, zwłaszcza dla osób z wadami stóp lub dolegliwościami ortopedycznymi. Pierwszym krokiem powinno być skonsultowanie się z lekarzem lub doświadczonym podologiem, który przeprowadzi dokładne badanie stóp, często z wykorzystaniem plantografu, aby precyzyjnie zdiagnozować problem. Na tej podstawie specjalista dobierze indywidualnie wkładki, które najlepiej odpowiadają potrzebom pacjenta, zapewniając odpowiednie wsparcie i ulgę w bólu. Ważne jest, aby pamiętać o wyborze butów z wyjmowaną, płaską wkładką, co umożliwi komfortowe noszenie wkładek ortopedycznych.

Przyzwyczajanie się do nowych wkładek ortopedycznych powinno odbywać się stopniowo. Zalecane jest rozpoczęcie od noszenia ich przez około 2 godziny dziennie przez pierwsze 2 tygodnie, stopniowo zwiększając czas ich użytkowania. Pozwoli to stopie dostosować się do nowej konstrukcji wkładki, minimalizując dyskomfort i ryzyko dodatkowych dolegliwości. Ważne, aby w tym początkowym okresie unikać intensywnego wysiłku fizycznego czy uprawiania sportu w nowych wkładkach, aby zapewnić stopom czas na adaptację. Troska o prawidłowy dobór i stopniowe przyzwyczajanie się do wkładek ortopedycznych to klucz do poprawy komfortu chodzenia i zdrowia stóp.

Artykuł napisany we współpracy z Magmar – Sklep rehabilitacyjny.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk