Zadania, które wykonuje chirurg stomatologiczny są o wiele bardziej skomplikowane niż te, które wykonuje dentysta. Taki specjalista musi mieć o wiele większą wiedzę, ponieważ spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność. W momencie, gdy udajemy się do niego na wizytę – chcemy mieć pewność, że znajdujemy się faktycznie w dobrych rękach.

Wśród jego zadań możemy wyróżnić chociażby usuwanie zębów, które znajdują się poza obszarem umiejętności stomatologa – można więc powiedzieć, że staje on przed wyzwaniami, z którymi inni specjaliści sobie już nie radzą. Konsultuje on najbardziej skomplikowane przypadki, więc musi też na pewno dobrze radzić sobie z pacjentami. Jeżeli przychodzą oni do niego po pomoc to są już w trudnej sytuacji i mogą być mocno zaniepokojeni swoim stanem zdrowia. Zadaniem chirurga stomatologicznego jest dokładne objaśnienie im całej sytuacji i przedstawienie sposobu na to, aby poradzić sobie z problemem sprawnie i możliwie jak najszybciej.

Kiedy możemy wybrać się do takiego chirurga?

Najczęściej na wizytę do chirurga stomatologicznego kieruje nas stomatolog – widzi on, że potrzebna jest bardziej specjalistyczna konsultacja i doradza nam zapisanie się na taką wizytę. Często dotyczy to ekstrakcji zęba, ale zdarzają się też trudniejsze przypadku – wycięcie nowotworu, transplantacja zęba.

Czasami w obrębie jamy ustnej pojawiają się problemy dotyczące połączeń kości oraz mięśni – objawy bywają tutaj bardzo nieprzyjemne i ważne jest to, aby działać szybko. Chodzi przecież o komfort codziennego życia pacjenta, a przed nim jeszcze również długi okres rekonwalescencji – dobrze jest więc, jak najszybciej wykonać taki zabieg. Tak samo w przypadku nowotworu jamy ustnej – im dłużej czekamy z wizytą u specjalisty, tym istnieje większe ryzyko rozwoju choroby, która może przecież zakończyć się nawet śmiercią pacjenta.

Jak przygotować się do wizyty?

Chirurg stomatologiczny na pewno poinformuje nas o wszelkich badaniach, które powinniśmy wcześniej wykonać – dzięki temu będzie on miał lepszy obraz sytuacji. Pamiętajmy, aby słuchać jego zaleceń, ponieważ chce on przecież pomóc nam w walce z problemem.

Musimy na pewno przygotować się na to, że przed nami długa droga i czasami także bolesna rekonwalescencja. Zwykle przez cały okres jej trwania możemy liczyć na wsparcie chirurga, który będzie upewniał się, że wszystko dobrze się goi. Nie obawiajmy się zadawania pytań, bo dobry specjalista na pewno zrozumie nasze obawy i postara się na wszystko odpowiedzieć rzetelnie i zrozumiale.

Za marketing medyczny odpowiada Simpliteca.com.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk