przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czym zajmuje się laryngologia? Warszawa wyjaśnia

Czym zajmuje się laryngologia? Warszawa wyjaśnia

Czym zajmuje się laryngologia? Warszawa wyjaśnia

Laryngologia to dział medycyny, który zajmuje się leczeniem chorób powiązanych z szyją i głową. Może chodzić między innymi o choroby uszu, choroby zatok przynosowych, zaburzenia węchu i smaku, zawroty głowy, szum uszny, ból gardła lub zapalenie krtani. W klinice otolaryngologii doświadczeni lekarze wykryją przyczynę zaburzeń i zajmą się leczeniem schorzeń. W niektórych przypadkach konsultacja laryngologiczna może zalecić poddanie się zabiegom. W artykule wyjaśniamy, w czym może pacjentom pomóc laryngologia. Warszawa zaprasza do kliniki, w której przyjmuje specjalista otolaryngologii. 

1. Lekarz pierwszego kontaktu czy laryngolog? Warszawa wyjaśnia

2. Dla kogo laryngologia? Warszawa zaprasza na wizyty

3. Gdzie leczyć zapalenie gardła i zapalenie zatok? 

W dzisiejszych czasach każdy pacjent w razie potrzeby może skorzystać z najnowszych metod leczenia. Przykładem jest laryngologia warszawa. Pacjenci mogą umawiać się na wizyty w nagłych i przewlekłych przypadkach. Specjalista otolaryngolog może również przeprowadzić zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Przykładem może być plastyka małżowin nosowych, korekta przegrody nosowej, repozycja kości nosa (w przypadku złamania nosa), plastyka podniebienia miękkiego, korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej (rynoseptoplastyka). Pacjenci mogą umawiać się na endoskopowe operacje zatok i na operacje zatoki szczękowej. 

Lekarz pierwszego kontaktu czy laryngolog? Warszawa wyjaśnia

Wielu pacjentów udaje się do lekarza rodzinnego. Lekarz pierwszego kontaktu nie zajmuje się leczeniem wszystkich chorób. Wypisuje skierowanie do lekarzy specjalistów. Tak na  ogół jest w przypadku leczenia w ramach NFZ. Przy leczeniu prywatnym w razie dolegliwości takich jak pogorszenie słuchu czy zapalenie ucha zewnętrznego, zapalenie ucha środkowego lub zapalenie ucha wewnętrznego warto od razu udać się do laryngologa. Oczywiście konkretne schorzenie diagnozuje laryngolog, ale pacjent może odczuwać silny ból w obrębie ucha. Nie zawsze leczenie farmakologiczne może okazać się wystarczające. Przykładowo czasem konieczne może być usunięcie migdałków podniebiennych. Laryngolodzy mogą zajmować się diagnostyką nowotworów. 

Dla kogo laryngologia? Warszawa zaprasza na wizyty

Bardzo często pacjenci zaczynają się leczyć metodami domowymi, gdyż stresują się wizytą u lekarza. Takie działanie nie przynosi poprawy. Może pogorszyć stan zdrowia pacjenta. Dlatego warto od razu zwrócić się po pomoc do doświadczonych lekarzy, którzy szybko wdrożą właściwe leczenie z zakresu otolaryngologii. Lekarz specjalista zajmie się pacjentem w sytuacji nagłych stanów zapalnych i w razie przewlekłych dolegliwości. Przykładowo mogą to być nawracające bóle głowy lub chrapanie. W przypadku małych pacjentów warto umówić się na wizytę do kliniki, w której pracuje laryngolog dziecięcy. 

Gdzie leczyć zapalenie gardła i zapalenie zatok? 

Prywatne centrum medyczne może umawiać pacjentów do lekarzy specjalistów lub do lekarzy POZ. Jeśli chodzi o choroby w obrębie głowy lub gardła, to najkorzystniej dla pacjentów jest umówić się od razu do lekarza ze specjalizacją w dziedzinie otolaryngologii. Nawet nieżyt nosa może być początkiem uciążliwej choroby. Nie zawsze zadziałają leki OTC, czyli takie, które można kupić bez recepty. Pacjenci nie powinni diagnozować się na podstawie treści opublikowanych w internecie. Od stawiania diagnozy i leczenia jest lekarz. Czasami pacjenci myślą, że choroba jest bardzo poważna, a okazuje się, że wystarczy antybiotyk. Może też być tak, że pacjenci ignorują dolegliwości, odkładają wizytę u lekarza, co w efekcie wprowadza chorobę w stan przewlekły. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk