przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Czym zajmuje się osteopata?

Współczesna medycyna zna wiele metod diagnozowania i leczenia chorób, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Jedną z nich jest osteopatia. Choć należy ona do niekonwencjonalnych gałęzi medycyny, jest bardzo skuteczna w terapii schorzeń o różnorodnej etiologii, charakteryzujących się występowaniem patologicznych zmian w tkankach. Specjalistą w tej dziedzinie jej osteopata, czyli osoba z wykształceniem medycznym i kwalifikacjami z zakresu fizjoterapii.

Jak pracuje osteopata?

Osteopata patrzy na ciało człowieka w sposób holistyczny, traktując je jak skomplikowany mechanizm złożony z mnóstwa połączonych ze sobą i oddziałujących na siebie wzajemnie elementów. Dzięki temu nie skupia się wyłącznie na doskwierających pacjentowi objawach, ale szuka głębiej, docierając do ich przyczyn i to je stara się zwalczyć. A robi to w sposób niecodzienny, bo całkowicie naturalny, bez użycia skalpela czy leków. Jedyne, czego osteopata potrzebuje do pracy, to fachowa wiedza i sprawne ręce. Osteoklinika.pl posiada takich specjalistów.

Jak wygląda zabieg u osteopaty?

Zabieg osteopatyczny przypomina masaż – polega na manualnej stymulacji określonych tkanek. Stymulacja ta może przybrać formę łagodnego ucisku lub intensywnej mobilizacji. Jej celem jest pobudzenie organizmu do samoregeneracji Doboru odpowiedniej techniki terapii oraz poziomu jej intensywności, jak również ustalenia dokładnego miejsca na ciele, które powinno zostać poddane stymulacji, osteopata dokonuje na podstawie wykonanego przez siebie badania palpacyjnego, a niekiedy także wyników zleconych badań obrazowych.

Kiedy może pomóc osteopata?

Osteopata leczy różne dolegliwości natury fizycznej i psychicznej. Można się do niego zgłosić chociażby z kłopotami trawiennymi, zaburzeniami oddechowymi czy problemami neurologicznymi. Stosowane przez niego techniki terapeutyczne pomagają między innymi w leczeniu refluksu, zgagi, bezdechu, astmy, migreny i neuralgii. Warto się do niego wybrać także z nerwicą, ponieważ zabiegi osteopatyczne pozwalają uwolnić ciało i umysł od długotrwałego napięcia wywołującego stan emocjonalnego przeciążenia, które jest podłożem tej specyficznej, niezwykle trudnej w leczeniu choroby.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk