przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Delikatny szampon do włosów – czyli jaki?

Delikatny szampon do włosów – czyli jaki?

Szampon to prawdziwy niezbędnik w przypadku pielęgnacji włosów. Oczyszcza je, sprawia, że lepiej się układają, a także ułatwia wnikanie do ich wnętrza cennych substancji odżywczych, jakie zawarte są w odżywkach oraz maskach. Ze względu na to, że większość z nas korzysta z tego produktu co najmniej kilka razy w tygodniu, powinien on zawierać odpowiednie substancje, które nawet przy częstym stosowaniu nie spowodują przesuszenia lub sprawią, że pasma będą się gorzej układać. Aby mieć pewność, że nie sprawi nam przykrej niespodzianki, warto sięgnąć po delikatny szampon do włosów.

Delikatny szampon do włosów – jak go znaleźć?

Liczba szamponów do włosów dostępnych na rynku jest ogromna. Niestety nie każdy z nich zda egzamin, jeśli zależy nam na efekcie delikatnego oczyszczenia. Wiele produktów myjących do włosów zawiera w swoim składzie silne detergenty, które stosowane zbyt często mogą przesuszać włosy, powodować puszenie, utrudniać układanie, a nawet stać się przyczyną łupieżu lub alergii na skórze głowy.

Chcąc kupić delikatny szampon do włosów, powinniśmy przede wszystkim kierować się jego składem. Skąd mieć pewność, że wybrany przez nas kosmetyk rzeczywiście będzie oczyszczał włosy w sposób delikatny? Takie szampony pozbawione są silnie oczyszczających substancji jak SLS i SLES, a zawierają łagodne detergenty: Coco Glucoside, Lauryl Glucoside czy Sodium Lauroyl Glutamate.

Delikatny szampon do włosów w dalszym ciągu będzie oczyszczał Twoje włosy i skórę głowy z nadmiaru sebum, brudu czy pozostałości po kosmetykach, jednak jego działanie nie będzie tak intensywne jak w przypadku szamponu zawierającego SLS. 

Delikatny szampon do włosów – dla kogo?

Kto powinien sięgnąć po delikatny szampon do włosów? To świetny wybór dla osób, które:

  • zmagają się z nawracającym łupieżem;
  • mają bardzo wrażliwą skórę głowy;
  • myją włosy każdego dnia;
  • farbują włosy i zależy im na ochronie koloru;
  • posiadają cienkie, delikatne włosy;
  • mają włosy osłabione przez nadmierną stylizację termiczną lub chemikalia zawarte w farbach do włosów;
  • posiadają włosy łamliwe i ze skłonnościami do rozdwajania.

Delikatny szampon do włosów – korzyści

Jakie korzyści daje nam mycie włosów łagodnym szamponem? Taki produkt przede wszystkim dokładnie oczyszcza pasma i skórę głowy bez ich nadmiernego przesuszania, dlatego można z niego korzystać codziennie. Oprócz oczyszczania dobrze odżywia i nawilża przesuszone włosy, a do tego stanowi dobry wybór przy walce z łupieżem.

Czy w takim razie szampon do włosów o łagodnym działaniu jest lepszy niż ten z SLS? Warto mieć na uwadze, że SLS-y nie są niebezpieczne dla naszej skóry, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim nie powinny być stosowane w nadmiarze, a raz na jakiś czas, na przykład raz w tygodniu w celu dogłębnego oczyszczenia włosów przed aplikacją maski. Powinny być również bardzo dokładnie spłukiwane. Jeśli SLS-y pozostaną w zbyt długim kontakcie z naszym ciałem (w tym przypadku skórą głowy), mogą przyczynić się do podrażnienia skóry i sprawić, że stanie się ona bardziej reaktywna.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk