przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Dentysta w pobliżu Rypina – przygotuj dziecko do wizyty

Dentysta w pobliżu Rypina – przygotuj dziecko do wizyty

Niestety maluchy nie zawsze reagują entuzjastycznie na to, co jest dla nich dobre. Szczególnie jeśli chodzi o wizyty u dentysty. Są one często źródłem stresu i wielu nieprzyjemności, jednak jako rodzice musimy dbać o to, aby regularne wizyty się odbywały. Od tego, jak zatroszczymy się o uzębienie dziecka może zależeć jego komfort życia w dorosłości. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio przygotować swoją pociechę przed odwiedzeniem kliniki stomatologicznej. Jak się za to zabrać? Poniżej kilka podpowiedzi.

​Dentysta dziecięcy – o co zadbać przed wizytą?

Zdarza się, że maluchy zwyczajnie boją się zabiegów dentystycznych. Możemy wówczas odczuć pokusę, żeby uspokoić dziecko zapewniając, że na fotelu nic się nie wydarzy, a stomatolog jedynie zajrzy w ząbki. Zdecydowanie nie jest to dobry pomysł. Może się bowiem skończyć na tym, że w rezultacie lekarz będzie miał jeszcze większy problem. Nie należy okłamywać dziecka. Zamiast tego powinniśmy na spokojnie wyjaśnić, dlaczego trzeba dbać o zęby i przygotować malucha psychicznie na zabieg, który ma się odbyć. Chociaż to ważne, aby dentysta miał dobre podejście do małego pacjenta, powinniśmy pamiętać, że w dalszym ciągu to my jesteśmy odpowiedzialni za jego zachowanie. Co więcej, w niektórych gabinetach będziemy musieli dopłacić, jeśli nasza latorośl będzie sprawiała duże problemy w trakcie badania.

Dentysta w pobliżu Rypina – jak wybrać klinikę dla malucha?

Chcąc uniknąć wielu nieprzyjemności i zapewnić dziecku kompleksową opiekę dentystyczną, powinniśmy przyłożyć się do wyboru kliniki stomatologicznej. Bardzo ważne jest, aby panowała tam przyjazna atmosfera, a dyżurujący pedodonta wykazywał się empatią, cierpliwością oraz wyrozumiałością. Warto rozejrzeć się też po gabinecie. Powinien być sterylnie czysty, a także dobrze wyposażony. Nowoczesne urządzenia wspomagające zabiegi oraz diagnostykę mogą znacząco poprawić komfort pacjenta, zwłaszcza jeśli jest małoletni. Na takie warunki można liczyć w klinice stomatologicznej Perfekt Smile w pobliżu Rypina. Jeśli mieszkamy niedaleko, możemy powinniśmy sprawdzić ofertę i zapytać o wolne terminy.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk